HB1820 we Wrocławiu – rozpoczęcie budowy

25.03.2021

Wmurowano kamień węgielny pod budynek mieszkalny HB1820 na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu.

 

HB1820

 

Inwestycja mieszkaniowa HB1820 przy ul. Haukego-Bosaka 18 i 20 we Wrocławiu weszła w fazę budowy. Na jej terenie wmurowano kamień węgielny.

Będzie to 7-piętrowy budynek mieszkalny z reprezentacyjnym lobby z recepcją oraz garażem. W HB1820 znajdzie się 96 mieszkań o układach od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 100 m². Będą one miały duże okna, które zapewnią optymalne oświetlenie wnętrz i komfortowe wyciszenie. Dużą zaletą będzie możliwość zamontowania klimatyzacji we wszystkich apartamentach. Do każdego lokalu przypisane jest co najmniej jedno miejsce parkingowe na dwupoziomowym parkingu.

Mieszkania na pierwszym piętrze będą miały prywatne ogródki. Już sama ich obecność jest czymś niezwykłym, biorąc pod uwagę fakt, że budynek wznoszony jest w centrum miasta, wśród ciasnej zabudowy. Dodatkowo zostały one zaprojektowane i rozmieszczone w nietypowy sposób – w układzie tarasowym na pierwszym piętrze. Dzięki umieszczeniu ich powyżej parteru będą cechowały się większą prywatnością.

 

HB1820

 

Budynek będzie harmonizował z historyczną zabudową Przedmieścia Oławskiego dzięki swojej eleganckiej bryle, charakteryzującej się wyważoną i prostą formą. Elewacje w stonowanych kolorach będą ozdobione subtelnymi detalami. Fasada frontowa będzie częściowo podświetlona i pokryta roślinnością, co podniesie jej walory estetyczne, a jednocześnie wprowadzi aspekt ekologiczny.

Deweloperem inwestycji jest Eiffage Immobilier Polska (EIP), a jej wykonawcą – Eiffage Polska Budownictwo (EPB). HB1820 to druga, po Atmo na Kępie Mieszczańskiej, inwestycja realizowana przez EIP w stolicy Dolnego Śląska. W portfolio spółki znajdują się także apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.

 

HB1820

 

– Wrocław to jeden z najważniejszych punktów naszej strategii rozwoju w Polsce. Będziemy tu realizować projekty wpisujące się w bieżące trendy oraz dostosowane do aktualnych potrzeb i preferencji osób potrzebujących mieszkań – powiedział Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska.

Projekt architektoniczny przygotowała wrocławska pracownia Panda Studio. Budowa obiektu potrwa do końca 2022 roku.

 

Przeczytaj też: Promenada nad Odrą we Wrocławiu otwarta

Le Vert – ekologiczne osiedle we Wrocławiu

Kameralna Olszówka – nowe mieszkania we Wrocławiu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.