
Membrany dachowe nowej generacji
Membrany dachowe, zwane również foliami dachowymi, są nowoczesnym materiałem, zastępującym papę układaną pod docelowe pokrycie dachowe. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze, a dzięki swoim właściwościom skutecznie zabezpieczają poddasze i warstwę izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem. Membrany nowej generacji to aż 6 miesięcy dopuszczalnej ekspozycji na niszczące działanie słońca oraz bardzo duża odporność na wysokie temperatury – nawet 120 stopni Celsjusza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mocowania do modułów fotowoltaicznych?
Dobór odpowiedniego mocowania do modułów fotowoltaicznych to kluczowy punkt procesu inwestycyjnego – odpowiada ono za stabilność i bezpieczeństwo użytkowania systemu. Z tego powodu warto stawiać na rozwiązania sprawdzonych producentów konstrukcji fotowoltaicznych, takich jak Energy5, który jako pierwszy i jedyny w Polsce deklaruje właściwości użytkowe swoich produktów na podstawie Krajowej Oceny Technicznej. Zakres deklarowanych cech funkcyjno-użytkowych jest znacznie szerszy niż dopuszcza zakres normy EN 1090-1.

Asfalty HiMA – trwalsze i tańsze drogi?
Asfalty HiMA wykorzystane w konstrukcji nawierzchni dróg przyczynią się do ich trwałości oraz mniejszych kosztów ich wykonania i utrzymania – dowiódł projekt badawczy.

Budynki blisko zeroenergetyczne w Polsce
Nowe warunki techniczne obowiązujące od 1 stycznia 2021 r., doprowadzą do rewolucji technologicznej w budownictwie, powoli eliminującej rozwiązania energetyczne związane ze spalaniem paliw kopalnych.

Silikaty w budownictwie tradycyjnym i niskoenergetycznym
Przy odpowiednim doborze zewnętrznej warstwy termoizolacji silikat może być materiałem bardzo przydatnym w procesie wznoszenia budynków niskoenergetycznych, a nawet pasywnych.

Kreowanie parametrów i właściwości materiałów budowlanych a potrzeby rynkowe i możliwości zastosowań
Wydłużenie okresu prowadzenia robót budowlanych oraz rosnące wymagania aplikacyjne i obszary zastosowań skutkują koniecznością stosowania materiałów budowlanych o parametrach i cechach przewyższających wymagania normowe, przy bezwzględnym wymogu zapewnienia bezpieczeństwa, skuteczności i trwałości całego rozwiązania technologiczno-materiałowego.

Deepspot – najgłębszy basen świata
Deepspot to najgłębszy nurkowy basen świata, który powstał w Mszczonowie niedaleko Warszawy. Budowa tego wyjątkowego obiektu oznaczała wyjątkowe wymagania techniczne tak dla produktów, jak i technologii ich aplikacji. Które produkty poradziły sobie z tak trudnym zadaniem?

Przeglądy elewacji wentylowanych
Oprócz kontroli okresowych elewacji wentylowanych należy pamiętać o kontrolach bezpiecznego użytkowania zawsze po wystąpieniu czynników powodujących bezpośrednie zagrożenie uszkodzenia elewacji, np. silnych wiatrów.

Lekkie ściany osłonowe stylową elewacją nowoczesnych budynków
Kasetony elewacyjne są coraz popularniejsze. Nadają budynkom niepowtarzalny, nowoczesny wygląd. Są dźwiękochłonne i dobrze izolują. Jakie jeszcze zalety mają lekkie ściany osłonowe?

Czy zbrojenia niemetaliczne będą coraz popularniejsze?
Wydaje się, że materiały FRP są materiałami przyszłości. Podstawową barierą wstrzymującą projektantów i wykonawców przed powszechnym stosowaniem zbrojenia z FRP jest brak uregulowań normatywnych.