Trójwymiarowe oznakowanie poziome na sieci drogowej

Minimalizacja wypadków i kolizji drogowych, a w konsekwencji także redukcja liczby poszkodowanych i ofiar to jeden z najważniejszych celów stawianych m.in. w zapisach unijnej „Wizji Zero”. Jednym z nowszych sposobów podwyższenia bezpieczeństwa na drogach może stać się trójwymiarowe oznakowanie poziome. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie widoczności przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych oraz zmobilizowanie kierowców do redukcji prędkości w strefach wzmożonego ruchu pieszego.

Artykuł sponsorowany

EPBD – droga do efektywnych i zdrowych budynków

W ostatnich dniach maja 2024 r. weszła w życie znowelizowana dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). To kolejne uaktualnienie dokumentu realizowane było w ramach ogłoszonego trzy lata wcześniej pakietu Fit for 55, mającego na celu dostosowanie europejskiej legislacji do potrzeb związanych z realizacją celu neutralności emisyjnej Europy w roku 2050 i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 55% w 2030 roku. Wspomniana dyrektywa ma na celu zintensyfikowanie fali renowacji europejskich zasobów budynkowych i przyspieszenie dekarbonizacji całego sektora.

Artykuł sponsorowany

Pustaki ceramiczne ZCB Owczary. Systemy ścian dla domów energooszczędnych

O domach energooszczędnych napisano i powiedziano już prawie wszystko. Wiemy jak budować, wyposażać i jakie wymagania muszą one spełniać. Jednak najmniej informacji w Internecie dotyczy materiałów z jakich powinno budować się domy energooszczędne. Spośród wielu dostępnych na rynku materiałów budowlanych warto zwrócić uwagę na pustaki ceramiczne TERMOton, które oferuje firma ZCB Owczary, a w szczególności P+W 25 Diament Plus „S” szlifowany.

Zanieczyszczenie światłem – przyczyny, skutki, sposoby ograniczania

Zanieczyszczenie światłem to zaburzenie środowiska naturalnego poprzez nadmierne i niewłaściwe wykorzystanie światła sztucznego w porze nocnej. Oświetlenie elektryczne, zwłaszcza zewnętrzne, które jest źle zaprojektowane i nieprawidłowo eksploatowane, ma negatywny wpływ na cały ekosystem. Zakłóca ono naturalny cykl dobowy człowieka, zwierząt oraz roślin, skutkuje poważnymi konsekwencjami klimatycznymi i ekonomicznymi.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in