Artykuł sponsorowany

Silka Tempo Light – najszybszy system budowlany wśród silikatów w Polsce

W dobie coraz bardziej napiętych harmonogramów oraz presji kosztowej inwestycji budowlanych, szczególnie mieszkaniowych, projektanci i deweloperzy poszukują technologii, które umożliwią przyspieszenie realizacji, jak i obniżenie wydatków. Coraz chętniej wybierane są rozwiązania wielkoformatowe. Na rynku pojawił się właśnie nowy system dużych bloków silikatowych o obniżonej wadze, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla obiektów o konstrukcji szkieletowej.

Trójwymiarowe oznakowanie poziome na sieci drogowej

Minimalizacja wypadków i kolizji drogowych, a w konsekwencji także redukcja liczby poszkodowanych i ofiar to jeden z najważniejszych celów stawianych m.in. w zapisach unijnej „Wizji Zero”. Jednym z nowszych sposobów podwyższenia bezpieczeństwa na drogach może stać się trójwymiarowe oznakowanie poziome. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie widoczności przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych oraz zmobilizowanie kierowców do redukcji prędkości w strefach wzmożonego ruchu pieszego.

Artykuł sponsorowany

Jak technologia wpływa na zużycie energii? Gadżety, dzięki którym zmniejszysz rachunki za prąd

Sposobów na oszczędzanie prądu jest bez liku – od wyeliminowania złych nawyków, poprzez wybór taryfy prądu dopasowanej do Twoich potrzeb, aż po zakup energooszczędnych urządzeń. Aby jednak jego efekty były trwałe, konieczne są dyscyplina, systematyczność i samokontrola. Jeśli obawiasz się, że Twój zapał do oszczędzania szybko minie lub po prostu chcesz przyspieszyć ten proces, skorzystaj z kilku przydatnych i – co najważniejsze – niedrogich gadżetów. Oto nasze TOP 4 urządzeń, które pomogą w ograniczeniu zużycia energii!

Artykuł sponsorowany

EPBD – droga do efektywnych i zdrowych budynków

W ostatnich dniach maja 2024 r. weszła w życie znowelizowana dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). To kolejne uaktualnienie dokumentu realizowane było w ramach ogłoszonego trzy lata wcześniej pakietu Fit for 55, mającego na celu dostosowanie europejskiej legislacji do potrzeb związanych z realizacją celu neutralności emisyjnej Europy w roku 2050 i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 55% w 2030 roku. Wspomniana dyrektywa ma na celu zintensyfikowanie fali renowacji europejskich zasobów budynkowych i przyspieszenie dekarbonizacji całego sektora.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in