Le Vert – ekologiczne osiedle we Wrocławiu

21.01.2021

Le Vert to nowo powstająca inwestycja mieszkaniowa na wrocławskich Pilczycach. Będzie wyposażona w ekologiczne rozwiązania.

 

Le Vert

 

Le Vert (fr. zielony) to osiedle polskiego oddziału Bouygues Immobilier na Pilczycach, u zbiegu ul. Pilczyckiej i Gosławickiej. Powstanie tam 4-piętrowy budynek z dziedzińcem, zaprojektowany na rzucie dwóch przenikających się prostokątów i usytuowany na niewielkim wzniesieniu. Znajdą się w nim 83 mieszkania o powierzchni od 30 do 85 m² – kawalerki, lokale 2-pokojowe, 3-pokojowe i 4-pokojowe. Mieszkania na parterze będą mieć ogródki, a pozostałe zostaną wyposażone w tarasy narożne oraz balkony. Budynek charakteryzuje się prostotą formą, zdobioną murowanymi balustradami balkonów, wykończonymi okładziną klinkierową oraz stalowymi elementami. Kolor elewacji jest jasny i ciepły. Został dobrany tak, aby pasował do sąsiadującej zabudowy. We wnętrzach w częściach wspólnych budynku będą dominować jasne kolory, przełamane ciemnym odcieniem dużych płytek na posadzkach. Zostanie zastosowane dekoracyjne oświetlenie LED.

 

Le Vert

 

Osiedle Le Vert zostanie wyposażone w ekologiczne rozwiązania: zielone patio z leżakami i ławkami wykonanymi z naturalnych materiałów – drewna i metalu, budki dla ptaków, energooszczędne oświetlenie LED, tester jakości powietrza i pojemniki do segregacji odpadów. Posadzone zostaną drzewa, krzewy i kwiaty.

W budynku będzie podziemny parking, a na zewnątrz znajdą się miejsca postojowe. Teren będzie ogrodzony.

Nowa inwestycja mieszkaniowa będzie położona blisko parku Pilczyckiego, Lasu Pilczyckiego, na skraju którego płynie Odra, rzeki Ślęzy i ogródków działkowych. Połączenie z centrum zapewnią tramwaje i autobusy, a także obwodnica Wrocławia.

 

Le Vert

 

Le Vert to pierwsza inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier w północno-zachodniej części Wrocławia i ósma we Wrocławiu. Wśród pozostałych trzy są w budowie: Perspective – Wille Miejskie na Kowalach, Zajezdnia Wrocław na Nadodrzu i Centreville na granicy Nadodrza i Starego Miasta. Inwestycje zakończone to: Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville na Tarnogaju i Villa Alouette na Grabiszynku. Najmniejsza pod względem liczby mieszkań jest Wyspiańskiego 11 (57), natomiast największa – Perspective (169 w kilku etapach).

 

Przeczytaj też: Kameralna Olszówka – nowe mieszkania we Wrocławiu

Perspective – Wille Miejskie – nowe osiedle we Wrocławiu

Powstaje apartamentowiec Centreville na Nadodrzu

Realizacja Zajezdni Wrocław na Nadodrzu

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in