Powstaje apartamentowiec Centreville na Nadodrzu

01.03.2019

Rozpoczęła się realizacja budynku przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej we Wrocławiu. Konstrukcja jest w dobrym stanie technicznym, co pozwoli inwestorowi bez przeszkód prowadzić prace i przekształcić obiekt w nowoczesny apartamentowiec.

 

Prace na budowie Centreville (fot. Maciej Lulko)

 

W obiekcie skończyły się ekspertyzy techniczne i rozpoczęły się wstępne prace budowlane, zmierzające do przekształcenia niedokończonej konstrukcji w nowoczesny apartamentowiec Centreville. Aby wykonać prace zabezpieczająco-czyszczące, trzeba było zabezpieczyć okna. Ich wielkość oraz wysokie przeszklenia na parterze z pewnością będą walorem budynku. Jego najbardziej charakterystyczny elementem będzie elewacja od strony ul. Drobnera z aluminiowymi opaskami wokół okien i fasadą pokrytą klinkierową cegłą. – To bardzo szlachetny i rzadko stosowany materiał. Będzie on montowany na konsolach w systemie podwieszanym – mówi Marek Kotowski, projekt manager Centreville z firmy Bouygues Immobilier Polska. Jak podkreśla, przy realizacji inwestycji zostaną użyte materiały elewacyjne najwyższej jakości, a prace będą wykonywane ze szczególna dbałością o detale i wykończenia.

Prace budowlane, na razie zabezpieczająco-czyszczące wewnątrz, prowadzi generalny wykonawca, którym jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach. Zaplecze budowy jest od strony dziedzińca. Wstępne prace mogą potrwać do końca kwietnia, później rozpoczną się prace właściwe. Inwestycja ma być gotowa za około półtora roku.

 

Wizualizacja apartamentowca Centreville

 

Projekt architektoniczny nowego apartamentowca został stworzony tak, żeby budynek wkomponował się w otoczenie i dał całej okolicy dodatkową jakość. Pracownia Zbigniewa Maćkowa zdecydowała się na prostą i harmonijną formę bryły. Wisienkami na torcie mają być dwupoziomowe penthousy z tarasami, umieszczone na ostatnich, uskokowych kondygnacjach tego 7-piętrowego apartamentowca.

W Centreville powstanie w sumie 69 mieszkań o powierzchni od 30 do 150 m² i garaż podziemny. W parterze budynku zaprojektowano 10 lokali usługowych, do których wchodzić się będzie od strony ulicy.

 

Przeczytaj także: Przyspiesza budowa Hanza Tower

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in