Realizacja Zajezdni Wrocław na Nadodrzu

13.08.2019

Zajezdnia Wrocław przy ulicy Krętej we Wrocławiu to nowa inwestycja mieszkaniowa. Niedługo rozpoczną się tu prace budowlane.

 

 

 

Na terenie przyszłej Zajezdni Wrocław na Nadodrzu kończy się rozbiórka dawnego przedszkola nr 45. Po zakończeniu rozbiórki, deweloper Bouygues Immobilier Polska rozpocznie budowę nowej inwestycji mieszkaniowej.

 

Zajezdnia Wrocław – mieszkania w zabytkowej dzielnicy

Zajezdnia Wrocław będzie kameralnym budynkiem położonym w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej, od której wzięła nazwę. W sześciopiętrowym budynku, inspirowanym zabudową okolicznych kamienic, znajdzie się prawie 200 mieszkań – w większości jednopokojowe lokale typu studio o powierzchni od 25 do 27 m², ale także kilkupokojowe mieszkania – do 56 m². Do większości przynależeć będą balkony, a do kilku ogródki na pierwszym piętrze. Na parterze będzie przestrzeń usługowa, a pod budynkiem – hala garażowa. Ponadto w Zajezdni Wrocław zaplanowano reprezentacyjny hol wejściowy i klub mieszkańca.

Przy budowie wykorzystane zostaną materiały wysokiej jakości oraz ciekawe rozwiązania estetyczne, m.in. imitacje ceglanego muru i fototapeta z motywem tramwaju. W holach pojawią się industrialne meble, które zostaną skomponowane z metalem i drewnem.

 

 

Czytaj też: Powstaje osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu

 

Zajezdnia Wrocław – historyczne nawiązania

Inwestycja wpisuje się w trwającą od ok. 10 lat rewitalizację Nadodrza. Oryginalna architektura Zajezdni Wrocław będzie nawiązywać do okolicznej, XIX-wiecznej zabudowy.

W dawnych czasach w tej części Wrocławia bogaci mieszczanie mieli ogrody i letnie posiadłości. Rozkwit tych terenów nastąpił na początku XIX w., kiedy włączono je w granice miasta, wyburzając stare fortyfikacje. Zaczęły tu powstawać kamienice, kościoły, zielone skwery i place. Wojna nie zniszczyła tej części miasta, więc po niej swoją siedzibę miały tutaj pierwsze władze miasta, zaczął działać pierwszy hotel, restauracja oraz redakcja gazety. Okolica szybko zaczęła zapełniać się zakładami rzemieślników, kawiarenkami i sklepikami, stając się dla wrocławian miejscem zakupów.

 

 

Polecamy też: Wentylacja mechaniczna w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in