Stalowa 27, czyli: Kocham Pragę

03.03.2020

Nowoczesna kamienica Stalowa 27 powstaje w otoczeniu oryginalnej oraz historycznej zabudowy Nowej Pragi w Warszawie. Jej elewację ozdobi mural „Kocham Pragę”.

 

 

 

Drugą inwestycję Eiffage Immobilier Polska w Warszawie przy ul. Stalowej 27 buduje Eiffage Polska Budownictwo. Budynek zlokalizowano blisko stacji II linii metra: „Dworzec Wileński” i „Szwedzka”, która została udostępniona we wrześniu 2019 roku.

W nowoczesnej kamienicy znajdzie się 56 mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 28 do 58 m². Na najwyższej, cofniętej kondygnacji powstaną 4 dwupoziomowe apartamenty. Wszystkie lokale będą miały balkony lub loggie, natomiast apartamenty – tarasy. Parter budynku zajmie m.in. lokal usługowy o powierzchni 25 m².

W obszarze wewnętrznym Stalowej 27 powstanie zielone patio, w którym wydzielone zostaną prywatne ogródki należące do lokatorów mieszkań na parterze. W obiekcie znajdzie się też pomieszczenie przeznaczone do przechowywania rowerów i wózków. Kamienica w całości przystosowana będzie dla osób niepełnosprawnych. Budynek ma być oddany do użytku wiosną 2021 roku.

 

 

Inwestycja jest zlokalizowana pomiędzy budynkami o numerach 25 i 29. Na pierwszym z nich przed laty artysta Tomasz Biernat namalował charakterystyczny mural „Kocham Pragę”. Chcąc zachować ten symboliczny dla Nowej Pragi znak i jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, deweloper postanowił znaleźć dla niego miejsce na elewacji powstającego budynku. Pomysł spotkał się z akceptacją Tomasza Biernata, który nieodpłatnie przekazał Eiffage Immobilier Polska prawa do grafiki. Także wiele pobliskich kamienic zdobią murale zaprojektowane przez polskich i zagranicznych artystów.

Na odcinku ulicy Środkowej od ulicy Kowieńskiej do Stalowej, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ma w planach stworzenie woonerfu – ciągu pieszo-jezdnego z pierwszeństwem dla pieszych i rowerzystów. Ma on powstać do 2021 roku.

 

 

Stalowa 27 w skrócie:

  • liczba kondygnacji nadziemnych: 6
  • liczba kondygnacji podziemnych: 1
  • liczba mieszkań i apartamentów: 60
  • powierzchnia mieszkań i apartamentów: 28–90 m²
  • liczba miejsc parkingowych w garażu podziemnym: 8
  • generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo S.A.
  • deweloper: Eiffage Immobilier Polska Sp. z o.o.
  • projekt architektoniczny: Loesch+Partnerzy
  • zakończenie prac budowlanych: I kwartał 2021 roku

 

Przeczytaj też: Budynek Starter III we Wrocławiu gotowy. ZDJĘCIA

Apartamenty Oszmiańska 20 w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in