Promenada nad Odrą we Wrocławiu otwarta

27.01.2021

Promenada nad Odrą będzie się ciągnęła wzdłuż ul. Księcia Witolda we Wrocławiu. Pierwszy odcinek już udostępniono spacerowiczom.

 

Promenada nad Odrą

 

Promenada nad Odrą we Wrocławiu to efekt współpracy deweloperów z wrocławskim magistratem. Bulwar między mostami Pomorskim i Sikorskiego sąsiaduje z osiedlami budowanymi przez kilku deweloperów. Każdy z nich inwestuje również w zagospodarowanie fragmentu tego bulwaru, dzięki czemu powstanie otwarta, ponad 500-metrowa przestrzeń. Koncepcja całości projektu powstała na zlecenie Dom Development przy współpracy z Urzędem Miasta Wrocław. Pierwszy fragment, zlokalizowany wzdłuż Apartamentów Księcia Witolda, zakończonej kilka tygodni temu inwestycji Dom Development, jest już dostępny dla spacerowiczów.

Promenada nad Odrą znajduje się w samym centrum Wrocławia, ok. 5 min od rynku. Połączy restauracyjne partery nowej zabudowy z nabrzeżem Odry. Mają tu również znaleźć się ławki i tarasy widokowe. Bulwar będzie przyjaznym i dostępnym miejscem, dzięki zastosowanym rozwiązaniom projektowym: szerokim przejściom i łagodnym podjazdom. Wzdłuż promenady posadzono także drzewa, krzewy i rośliny dekoracyjne. Zamontowano tu energooszczędne latarnie oraz zabezpieczono teren balustradami.

Przebudowę pierwszego odcinka bulwarów nadodrzańskich sfinansował Dom Development w ramach budowy Apartamentów Księcia Witolda, przeznaczając na ten cel ponad 600 tys. zł. Apartamenty Księcia Witolda zostały udostępnione mieszkańcom w połowie grudnia 2020 roku. To już czwarta inwestycja tego dewelopera we Wrocławiu zrealizowana w ostatnim czasie. Budynek charakteryzuje się półotwartymi dziedzińcami wychodzącymi bezpośrednio na nadodrzańskie bulwary. Ma pięć kondygnacji, na których znajduje się 128 apartamentów oraz 10 lokali usługowych.

Projekty budynku oraz bulwaru przygotowała Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Przy bulwarach powstają także dwa wieżowce Księcia Witolda 46, realizowane przez I2 Development. W 11-kondygnacyjnych budynkach będzie się znajdować łącznie 139 mieszkań.

Pozostałe fragmenty promenady zostaną wyremontowane i oddane do użytku przez deweloperów realizujących sąsiednie inwestycje do końca września 2021 roku.

 

Przeczytaj też:

Bulwary Książęce we Wrocławiu ukończone

Le Vert – ekologiczne osiedle we Wrocławiu

Kameralna Olszówka – nowe mieszkania we Wrocławiu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in