Atmo – nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu

18.08.2020

Atmo to dwa budynki mieszkaniowe, którymi Eiffage Immobilier Polska debiutuje na rynku wrocławskim.

 

 

Kompleks Atmo powstanie przy ulicy Dmowskiego 13 na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. W dwóch 6-piętrowych budynkach znajdzie się 113 apartamentów o podwyższonym standardzie i metrażu od 26 do 145 m² (od kawalerek po 5-pokojowe). W mieszkaniach zaprojektowano balkony, loggie i tarasy, a na parterze ogródki. Znajdą się w nich także panoramiczne okna. Budynek przystosowano również do tego, aby przyszli lokatorzy mogli zainstalować klimatyzację. W garażu podziemnym powstanie 136 miejsc parkingowych. W obiekcie będzie też 6 lokali usługowych na parterze.

Budynki kompleksu zostały zaprojektowane przez pracownię Zbigniewa Maćkowa. Mają one loftowy charakter, wyczuwalny w elementach elewacyjnych (cegła), w strefach wejściowych (przeszklenia), lokalach usługowych (sklepienia w układzie krzyżowym) i windach.

 

 

Kompleks Atmo został zaprojektowany z poszanowaniem historii miejsca. Elementem jednego z budynków staną się elewacje dawnej stajni, która w XIX w. wchodziła w skład koszar wojskowych na Kępie Mieszczańskiej.

Dodatkowo elewacja frontowa zyska iluminację, a części wspólne budynku – ambientowe oświetlenie. Ponadto do aranżacji tych przestrzeni zaproszeni zostali znani i cenieni artyści, którzy podkreślą industrialny charakter inwestycji, a projekt zyska estetyczne akcenty w stylu art déco. Kompleks mieszkaniowy będzie miał zielone patio, stojaki na rowery i stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom 2020/2021 r., a termin ich zakończenia na III kwartał 2022 r.

 

 

Wizualizacje: Eiffage Immobilier Polska

 

Przeczytaj też: Sektor mieszkaniowy – zamknięcie kwartału umiarkowanie optymistyczne

Bulwary Książęce we Wrocławiu ukończone

I etap osiedla Bacciarellego 54 we Wrocławiu gotowy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.