Wartość dodana dzięki renowacji dachu za pomocą systemów światła dziennego

Artykuł sponsorowany

18.03.2024

Według badań większość obecnie użytkowanych budynków będzie nadal wykorzystywana w ciągu najbliższych 25 lat. Dlatego renowacja istniejących budynków staje się coraz ważniejsza, a przy tym pełni istotną rolę w utrzymaniu oraz podnoszeniu wartości, funkcjonalności i estetyki przestrzeni komercyjnych, przemysłowych i publicznych. Zrozumienie znaczenia renowacji może wspomagać podejmowanie świadomych decyzji związanych z nieruchomościami, niezależnie od tego, czy jest się przedsiębiorcą, czy inwestorem.

 

Fot. Świetliki modułowe w siedzibie marki L’Oréal – Nicolas Anetson

 

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań VELUX Commercial przyczynia się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko poprzez redukcję zużycia energii i emisji CO2. Świetliki dachowe dostarczają obfite ilości naturalnego światła, minimalizując potrzebę sztucznego oświetlenia, a ich znacznie niska przewodność cieplna oraz różnorodne opcje przeszklenia o niskiej przepuszczalności energii czynią całe rozwiązanie modułowe efektywnym energetycznie. Dodatkowo kontrolowane systemy wentylacji eliminują straty ciepła, jednocześnie zapewniając świeże powietrze w pomieszczeniach. Mniejsze zużycie energii nie tylko przekłada się na poprawę stanu środowiska, ale również pozwala na obniżenie kosztów dla przedsiębiorstwa.

 

Nie można zapominać, że przedsiębiorstwo tworzą ludzie. Nowoczesny wygląd i zaawansowane rozwiązania technologiczne wpływają na atrakcyjność danego miejsca i ich zadowolonych użytkowników. To przekłada się na lepszą motywację, a ostatecznie na silniejszy i szczęśliwszy zespół. Świetliki dachowe tworzą inspirujące przestrzenie, dostarczając obfitość światła i świeżego powietrza, co poprawia koncentrację i zdrowie. Pomimo początkowych wyzwań, renowacja jest opłacalna w dłuższej perspektywie, przynosząc korzyści dla środowiska, zdrowia i finansów.

 

świetliki

Fot. Renowacaja dachu na stacji Almere w Dani – Dick Holthuis

 

Projekty renowacyjne z VELUX Commercial
Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu wymiany świetlików dachowych i renowacji konstrukcji dachów, dostarczając elastyczne rozwiązania do poprawy oświetlenia i wentylacji. Współpracujemy z klientami już we wczesnej fazie projektu, dostosowując specyfikację do indywidualnych potrzeb oraz uwzględniając istniejącą konstrukcję dachu. Nasza różnorodna oferta produktów obejmuje świetliki kopułkowe, modułowe świetliki dachowe, pasma świetlne Vario oraz Grillodur stanowiący wielowarstwowy panel z włókna szklanego, wyróżniający się w projektach renowacyjnych poprzez wywieranie minimalnego obciążenia na konstrukcję nośną. Te innowacyjne produkty gwarantują optymalne oświetlenie i wentylację, a nasze kompleksowe podejście do projektowania świetlików dachowych umożliwia dostarczenie estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Co więcej, oferujemy stałe wsparcie podczas renowacji – od specyfikacji produktu i doradztwa technicznego po instalację i usługi posprzedażowe.

 

świetliki

Fot. Pasma świetlne w zoo dla motyli przed i po – Papiliorama – René Løkkegaard Jepsen

 

świetliki

Fot. Wykorzystanie Grillodur w Kenny’s Auto Center – René Løkkegaard Jepsen

 

Masz jakieś pytania, a może potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami przez stronę internetową VELUX Commercial >>>

 

VELUX Commercial Polska sp. z o.o 
ul. Legii Wrzesińskiej 21
62-300 Września
E-mail: info@veluxcommercial.pl
Numer telefonu: +48616403410

 

 

 

Polecamy:

>>> Bezpieczeństwo dzięki profesjonalnej konserwacji oddymiania

>>> VARIO-Therm: energooszczędne pasmo świetlne o doskonałych wartościach U

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in