Bezpieczeństwo dzięki profesjonalnej konserwacji oddymiania

Artykuł sponsorowany

13.06.2022

VELUX Commercial oferuje szeroką gamę świetlików, w tym rozwiązania służące do oddymiania i odprowadzania ciepła. Zapewniamy dopływ światła i świeżego powietrza, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo w budynkach komercyjnych, w tym budynkach sportowych. Obiekty rekreacyjne często generują wysokie koszty eksploatacji, a klimatyzacja oraz oświetlenie i wentylacja stanowią wyzwanie dla właścicieli i użytkowników obiektów. VELUX Commercial jest niezawodnym partnerem w zakresie konserwacji i serwisowania systemów światła dziennego oraz systemów oddymiania i odprowadzania ciepła (ODDYMIANIA).

 

Kompleksowa oferta rozwiązań światła dziennego obejmuje między innymi świetliki, które pełnią rolę punktowego źródła światła lub element systemu ochrony przeciwpożarowej. Materiały, rozmiary, podstawy mocujące i akcesoria, takie jak zabezpieczenie przed upadkiem, ochrona przed owadami i wyłaz dachowy, mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb Twojego projektu.

 

Fot. Konserwacja klap dymowych przez profesjonalny zespół serwisowy VELUX Commercial.
(Photo: Gert Perauer)

 

Pasma świetlne, z kolei, to wytrzymałe i lekkie rozwiązanie znajdujące  szczególnie zastosowanie w budynkach przemysłowych i sportowych. Dzięki szerokiej gamie możliwych do zintegrowania klap, pasma świetlne są optymalnym elementem systemu oddymiania i odprowadzania ciepła.

 

Systemy oddymiania i odprowadzania ciepła są ważnymi urządzeniami technicznymi, które w znacznym stopniu przyczyniają się do bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej obiektu.

 

Wszystkie systemy przeciwpożarowe aby zapewnić ich prawidłową funkcjonalność, muszą być regularnie konserwowane – co najmniej raz w roku. Kontrole te są wymagane przez polskie prawo w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników budynku – zgodnie z Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. (DzU nr 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

 

Fot. Światło, powietrze i bezpieczeństwo w budownictwie dzięki pasmom świetlnym VELUX Commercial z rozwiązaniem oddymiania (Zdjęcie: Gert Perauer)

 

Rozwiązanie ODDYMIANIA w „ Świecie skoków” centrum sportu i trampolin

Jump World One oferuje park trampolin z ponad 90 elementami do skoków. Ogromna sala z koncepcją open space obejmuje ponad 5 000 m2 powierzchni – w tym place zabaw dla dzieci, strefę fitness, szkołę tańca i szatnie, uzupełnione o powierzchnię zewnętrzną ponad 2 300 m2. Hala sportowa zbudowana jest z konstrukcji stalowej z belkami kratownicowymi i panelami elewacyjnymi. Wszystkie widoczne powierzchnie przegród zewnętrznych budynku, a także belki o szerokiej rozpiętości są pomalowane na czarno. Sprzęt sportowy w odcieniach żółci i turkusu stanowi mocny akcent kolorystyczny. Pasmo świetlne VARIO-NORM o długości ponad 55 m zlokalizowane w kalenicy dachu  jest jedynym naturalnym źródłem światła, które dostarcza do pomieszczenia rozproszone światło dzienne. Dziewięć umieszczonych w paśmie klap wentylacyjnych umożliwia wystarczającą naturalną wentylację hali. Natomiast punktowa klapa dymowa Velux Commercial doświetla klatkę schodową. Dzięki pneumatycznym klapom oddymiającym, pasmo świetlne VARIO-NORM jest istotną częścią systemu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej tego budynku. Klapa dymowa TOP 90 na klatce schodowej uruchamiana jest w przypadku pożaru poprzez elektryczny systemu oddymiania i odprowadzania ciepła. Dzięki umowie serwisowej obejmującej system oddymiania, VELUX Commercial zapewnia użytkownikom tego centrum bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

 

Fot. Pasmo świetlne VARIO-NORM łączy wszystkie funkcje doświetlenia, wentylacji oraz odprowadzania dymu i ciepła w Jump World w Klagenfurcie (Photo: Gert Perauer)

 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany konserwacją systemu oddymiania i odprowadzania ciepła, aby również i twój obiekt był bardziej bezpieczny.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in