VARIO-Therm: energooszczędne pasmo świetlne o doskonałych wartościach U

Artykuł sponsorowany

25.05.2023

Świetliki kopułowe z poliwęglanu są rozwiązaniem zarówno do dachów płaskich, jak i spadzistych, i stanowią idealną alternatywę do zastosowań przemysłowych i komercyjnych, zapewniając światło słoneczne i wentylację codzienną, a także certyfikowaną wentylację oddymiającą i odprowadzania ciepła.

 

Trwałe, lekkie i ekonomiczne świetliki dachowe VARIO z poliwęglanu spełniają wysokie wymagania budynków przemysłowych. Są idealne do dużych powierzchni i nadają się zarówno do nowych budynków, jak i projektów renowacyjnych. Świetliki VARIO można również indywidualnie dostosować do potrzeb budynku i jego użytkowników. Kopułowe świetliki są stosowane zazwyczaj w magazynach, centrach logistycznych, zakładach produkcyjnych, halach sportowych i centrach handlowych.

 

VARIO-Therm

Fot. VELUX Commercial

 

W przypadku budynków przemysłowych i komercyjnych, które posiadają podwyższone wymagania termiczne oraz gdzie priorytetem jest zrównoważony rozwój, konstrukcja kopułowych świetlików dachowych VARIO-Therm jest idealnym wyborem.

 

Fot. Widok wnętrza z zastosowaniem świetlików Vario Norm w sklepie z narzędziami. Hornbach, Holandia. Źródło: VELUX Commercial

 

Sprawdź też: Bezpieczeństwo dzięki profesjonalnej konserwacji oddymiania

 

Pasma świetlne VARIO-Therm, które łączą energooszczędność z wytrzymałością, nadają się zarówno do nowych konstrukcji, jak i projektów renowacyjnych. Dzięki systemowi rozprowadzania ciepła i izolacji termicznej w obszarze okapu i krawędzi, świetliki VARIO-Therm są w stanie osiągnąć współczynnik Uw na poziomie 1,02 W/m²K, czyli znacznie poniżej aktualnej wartości referencyjnej.

 

VARIO-Therm

Fot. Pasma świetlne Vario, Siegen, Niemcy. Źródło: Itchy, Rene Løkkegaard Jepsen

 

Aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego projektu, dostępnych jest kilka opcji konfiguracji oraz szeroka gama akcesoriów i funkcji.  Prefabrykacja i prosty montaż skracają czas i koszty projektu, a systemy zabezpieczające przed upadkiem zapewniają maksymalne bezpieczeństwo na dachu.

 

Skontaktuj się z nami i poproś o wycenę już dziś >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

VELUX Commercial Polska sp. z o.o
ul. Legii Wrzesińskiej 21
62-300 Września
E-mail: info@veluxcommercial.pl
Web: www.commercial.velux.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in