Młyny Gdańskie ukończone

24.05.2023

Młyny Gdańskie to 4 kameralne budynki mieszkalne znajdujące się w bliskiej odległości od centrum Gdańska.

 

 

Zakończyła się budowa trójmiejskiej inwestycji mieszkaniowej Młyny Gdańskie przy ulicy Malczewskiego.

Średniowieczny Wielki Młyn i osiedle łączy więcej niż zbieżność nazwy. Projektanci inwestycji Młyny Gdańskie wyraźnie inspirowali się architekturą i urbanistyką starego Gdańska. Nie zabrakło odniesień do najbliższego otoczenia oraz historii dzielnicy. Nazwa osiedla nawiązuje do pierwszych młynów nad Potokiem Siedleckim, a wygląd elewacji koresponduje z ceglaną zabudową pobliskiego neogotyckiego gmachu liceum.

Inwestycja składa się z 4 kameralnych budynków, otaczających przestrzenny dziedziniec. W ofercie znajdują się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchni od 46 do 104 m². Bez względu na wielkość wszystkie lokale cechuje funkcjonalny układ pomieszczeń. W ofercie znajdują się również apartamenty na parterze z własnym ogródkiem. Nowe lokale usługowe przy ulicy Malczewskiego to ukłon w stronę tradycji kupieckich, natomiast reprezentacyjna strefa wejściowa budzi skojarzenia z bramami miejskimi niegdyś zlokalizowanymi w tej części miasta.

 

Młyny Gdańskie

 

Historia dzielnicy stała się inspiracją dla zagospodarowania terenu osiedla Młyny Gdańskie. Drzewa na kaskadowym dziedzińcu nawiązują do rosnących tu niegdyś wiśniowych sadów i nieistniejących już okolicznych winnic. Wśród roślinności stworzono trzy place, każdy o innym charakterze. Pierwszy jest miejscem wyciszenia w otoczeniu traw, krzewów oraz drzew. Z najwyżej położonego rozpościera się piękny widok na teren całego osiedla. Do trzeciego prowadzą ścieżki i kaskada wodna. Stanowi on serce całego założenia z leniwie obracającym się kołem młyńskim oraz wejściem do strefy klubowo-rekreacyjnej. Na zielonym dziedzińcu znajdują się alejki i ławki. Dopełnieniem możliwości relaksu są pomieszczenia rekreacyjne z salą klubową, stołem bilardowym oraz strefą fitness. Osiedle wyposażono w system kontroli dostępu oraz monitoring z opcją podglądu widoku z kamer.

Inwestycja leży niecałe 2 km od śródmieścia Gdańska. Bliskość linii tramwajowej i ulicy Kartuskiej zapewnia łatwy dojazd samochodem, rowerem lub komunikacją publiczną.

 

 

Warto dodać, że w sąsiedztwie inwestycji powstał mural inspirowany przeszłością dzielnicy Siedlce. Za inicjatywę odpowiada deweloper osiedla – ALLCON, natomiast autorem muralu jest Marcin Budziński ze studia WAKEUPTIME.

 

Czytaj także:

SEAHall – nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku

Rezydencja Merwede w Gdańsku

Park Gutenberga – nowa inwestycja w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.