Park Gutenberga – nowa inwestycja w Gdańsku

31.08.2022

Park Gutenberga to budynek mieszkalny, w którym zaprojektowano 15 luksusowych apartamentów. Zlokalizowany jest w historycznej Jaśkowej Dolinie.

 

Park Gutenberga

 

Budynek Park Gutenberga powstał w Jaśkowej Dolinie w Gdańsku, gdzie znajdują się historyczne wille i dwory. Tę okolicę wybierali kiedyś gdańscy kupcy, miejscy radni i przedstawiciele wolnych zawodów. Park Jaśkowej Doliny wypełniają malownicze aleje, wśród których znajduje się również historyczny Teatr Leśny, a w pobliżu stoi pomnik wynalazcy druku. To właśnie Jan Gutenberg stał się inspiracją dla architektów pracowni Design Atelier, którzy zaprojektowali kameralną willę na skraju objętego ochroną konserwatorską lasu.

 

Park Gutenberga

 

Park Gutenberga obejmuje 15 prestiżowych apartamentów. W budynku znajdują się mieszkania o metrażach od 37 do 150 m². Zaprojektowano go tak, aby współgrał z okoliczną historyczną zabudową, a jednocześnie zastosowano w nim nowoczesne technologie podnoszące komfort mieszkańców i pozwalające dbać o środowisko naturalne. Realizacja musiała ponadto wpisać się w wytyczne Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Każdy apartament ma taras lub przydomowy ogródek. Widok na wypełniony starodrzewem las zapewniają przestronne drewniane okna. Na klatkach schodowych ściany wykończone zostały sztukateriami, a w przestrzeniach wspólnych willi zastosowano najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Na wyższe kondygnacje prowadzi cichobieżna winda.

 

Park Gutenberga

 

Park Gutenberga pomimo swojej ustronnej lokalizacji zapewnia płynną komunikację z najważniejszymi punktami na mapie Gdańska – położony w górnym Wrzeszczu, zapewnia szybki i komfortowy dostęp do centrum Gdańska, jego dzielnic biznesowych czy centrów handlowych. Znajduje się on także w pobliżu wzgórz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Deweloperem budynku jest firma Bravo Developer.

 

Przeczytaj też:

Osiedle Gdańska gotowe do odbiorów

Atrium Oliva II w Gdańsku – ostatni etap

Górskiego w Gdańsku – mieszkania na wynajem

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in