Atrium Oliva II w Gdańsku – ostatni etap

24.06.2022

Atrium Oliva II to ostatnie dwa budynki osiedla z apartamentami premium certyfikowanymi w systemie BREEAM.

 

Atrium Oliva II

 

Osiedle Atrium Oliva II jest zlokalizowane w cichej części jednej z najbardziej znanych dzielnic Gdańska. Oliwa to mariaż historii wyrażonej w XVII-wiecznej zabudowie i urokliwych, brukowanych uliczkach z bujną zielenią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Oliwskiego.

Atrium Oliva powiększy się niedłogo o drugi i zarazem ostatni etap. Do sprzedaży trafiły dwa kolejne budynki, których budowa właśnie się rozpoczyna. W ramach tego etapu powstanie 47 apartamentów o powierzchni do 128 m². Z ich okien będzie się roztaczał widok na zielone patio lub lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Inwestycja nie będzie ogrodzona, ale budynki zostaną usytuowane tak, by wewnątrz kwartału stworzyć kameralne miejsce przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców.

W centrum Atrium Oliva II znajdzie się obniżone terenowo patio z roślinami, wodą, kładką oraz teatralnymi schodami. W częściach wspólnych osiedla, oprócz prywatnej strefy fitness z saunami i salą klubową, powstanie m.in. przestrzeń relaksu z tężnią solankową, do tej pory stosowaną tylko w sanatoriach i hotelach SPA. Umożliwi ona odpoczynek w nadmorskim mikroklimacie.

 

Atrium Oliva II

 

Atrium Oliva uzyskało międzynarodowy certyfikat BREEAM. Dzięki zastosowaniu tzw. modelowania energetycznego inwestor mógł uzyskać optymalną energooszczędność budynku. W tym celu wprowadzono szereg rozwiązań, w tym panele fotowoltaiczne i efektywne systemy windowe. Mieszkania będą także dobrze doświetlone. Na podstawie szczegółowej analizy projektu stwierdzono, że apartamenty będą o ok. 30% bardziej energooszczędne niż zakładają standardowe wymagania.

Inwestycja zostanie wykończona szlachetnymi materiałami objętymi deklaracją środowiskową. Deweloper i architekci korzystali z analizy LCA (Life Cycle Analysis), która określa wpływ poszczególnych elementów na środowisko. Wśród materiałów znalazło się m.in. drewno mające certyfikat FSC. Wysoki standard potwierdzają także rozwiązania służące bezpieczeństwu. Apartamenty będą wyposażone w dodatkowy system alarmowy. Za pomocą aplikacji mieszkańcy będą mogli też łączyć się ze swoim apartamentem z każdego punktu na świecie i umożliwić dostęp do niego rodzinie lub znajomym.

Deweloper – firma ALLCON otoczył opieką istniejący drzewostan na osiedlu i zredukował wycinkę do niezbędnego minimum. W glebie zamontowano czujniki, które pozwalają na optymalne nawodnienie roślin, bez marnowania wody. Architekci zieleni w konsultacji z ekologami zaprojektowali przestrzeń zieloną, odpowiednio dobierając gatunki do zastanego ekosystemu.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Roark Architekci. Budowa II etapu inwestycji zakończy się pod koniec 2023 r. Ceny nowych apartamentów zaczynają się od 22 tys. zł za m².

 

Przeczytaj też:

Atrium Oliva – nowa inwestycja premium w Gdańsku

Górskiego w Gdańsku – mieszkania na wynajem

Platynowa Park – nowe mieszkania w Gdańsku

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in