Atrium Oliva – nowa inwestycja premium w Gdańsku

12.08.2021

Atrium Oliva to nowa luksusowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku, która połączy zalety historycznej i nowoczesnej Oliwy.

 

Atrium Oliva

 

Atrium Oliva powstanie w spokojnej części zabytkowej dzielnicy Oliwa, przy ulicach Bażyńskiego i Grottgera. W pierwszym etapie zostaną wybudowane dwa trzypiętrowe budynki z 52 mieszkaniami o powierzchni od 36 do 114 m². W kolejnych etapach planowane są także lokale usługowe. Docelowo zrealizowanych zostanie pięć budynków i 149 apartamentów. Atrium Oliva charakteryzuje się przemyślanym rozkładem funkcjonalnym apartamentów, optymalnym doświetleniem, zapewnieniem mieszkańcom standardu premium zarówno w apartamencie, jak i w postaci widoków za oknem.

– We wnętrzach inwestycji postawiliśmy na wykończenie materiałami szlachetnymi, takimi jak: forniry drzewne oraz kamienne, kamień naturalny (trawertyn), wysokiej jakości gresy oraz spieki kwarcowe, tapety oraz tapicerki – mówi arch. Michał Ścieszka z Roark Studio, które zaprojektowało osiedle. – Jasne, przestronne korytarze zrównoważone są ciemniejszymi dekoracjami ściennymi w wydaniu wielkoformatowym – pełnych, dekoracyjnych ścian bądź mniejszych w skali artystycznych instalacji.

W ramach wewnętrznych udogodnień zaplanowano salę klubową z bilardem, fitness oraz strefę relaksu na dachu części fitness. Strefa relaksu została wyposażona w sauny, ale również w tężnię solankową.

 

Atrium Oliva

 

Osiedle będzie ogólnodostępne i niegrodzone. W jego centrum znajdzie się obniżone terenowo patio zaprojektowane na wzór klasycznych domów atrialnych, ale w nowoczesnym wydaniu. Powstanie tu zbiornik wodny, piesza kładka, teatralne schody oraz nasadzona zostanie bogata roślinność. Ruch kołowy zostanie ograniczony do podziemnej hali garażowej.

W Atrium Oliva uwzględniono szereg rozwiązań ekologicznych. Wśród nich wymienić można instalację ładowarek do aut elektrycznych, zastosowanie roślin atrakcyjnych dla ptaków i owadów, objęcie ochroną drzew istniejących w pobliżu działki, stworzenie budek dla owadów, montaż paneli fotowoltaicznych, instalację oprawy świetlnej wykorzystującej technologię LED, a także zrealizowanie ogrodów deszczowych i zbiornika retencyjnego. Inwestor zapowiada też starania o certyfikat BREEAM na poziomie very good.

 

Atrium Oliva

 

W 2019 r. deweloper – firma ALLCON przeprowadził konkurs na koncepcję architektoniczną osiedla, w którym udział wzięło 5 pracowni z całej Polski. Autorami zwycięskiego projektu są architekci z Roark Studio z Trójmiasta. Zwycięski projekt z szacunkiem wkomponowuje się w historyczne otoczenie i niską zabudowę, nawiązując przy tym do najlepszych standardów dzielnicy. Powstał dopracowany plan zagospodarowania terenu. Dużym atutem projektu jest plan przestrzeni publicznej – najbardziej wyeksponowanej części osiedla – z reprezentacyjnym placem i usługami na parterze oraz nowoczesnym placem zabaw dla dzieci.

Pierwsze budynki osiedla będą gotowe do końca 2022 r.

 

Czytaj także:

Neo Jasień – nowe osiedle w Gdańsku

MARINUS – osiedle blisko gdańskiej plaży

RYTM – nowe osiedle w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in