Port w Pucku zostanie przebudowany

13.08.2021

Pojawią się nowe miejsca do cumowania dla jachtów i bezpieczna, nowoczesna infrastruktura. Realizacja zakończy się we wrześniu 2023 roku.

 

Na początku sierpnia 2021 roku miasto Puck podpisało umowę z wykonawcą – sopocką grupą NDI na realizację przedsięwzięcia o nazwie Rozbudowa i przebudowa portu w Pucku dla umożliwienia rozwoju jego funkcji rybackich, turystycznych, żeglarskich (Etap I).

 

Inwestycja będzie się składać z kilku etapów. Zakres prac pierwszego etapu to m. in. budowa części falochronu północnego, który osłoni basen rybacki przed nadmiernym zafalowaniem, a także budowa stałego pomostu połączeniowego o długości 180 metrów wraz z trzema pomostami pływającymi dla jachtów. W planach jest też przygotowanie nasady zaplecza portu. Na pomostach zainstalowane zostaną postumenty do poboru energii i wody, stanowiska ze sprzętem ratowniczym, drabinkami oraz knagami cumowniczymi. W efekcie, oprócz już istniejących, powstanie aż 98 nowych miejsc cumowania dla jachtów i białej floty.

 

port w pucku

Port w Pucku. Fot. Wikimedia/Krzysztof

 

Umowa z NDI opiewa na kwotę ponad 32,8 mln zł. Blisko 84 procent kosztów kwalifikowanych pokryje dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Zobacz:

Oczyszczalnia ścieków w Bochni po przebudowie

MARINUS – osiedle blisko gdańskiej plaży

Stopień wodny Krapkowice – modernizacja śluzy i sterowni

Nowy zbiornik retencyjny w Gdańsku

Sprawdź: Produkty budowlane

Baza postojowo–cumownicza dla lodołamaczy w Szczecinie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.