MARINUS – osiedle blisko gdańskiej plaży

22.07.2021

W pobliżu plaży w Brzeźnie powstaje nowe osiedle MARINUS. W czterech budynkach będzie łącznie 81 mieszkań i 2 lokale usługowe.

 

MARINUS

 

Osiedle MARINUS zlokalizowane jest u zbiegu ulic Gdańskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku. Znajdą się na nim cztery 3- i 4-piętrowe budynki mieszkalne połączone podziemną halą garażową z komórkami lokatorskimi. W sumie będzie tu 81 mieszkań o metrażach od 27 do 113 m² i różnych rozkładach: od kawalerek po lokale czteropokojowe. Wszystkie lokale będą miały przeszklone balkony i duże tarasy. Do budowy osiedla MARINUS zostaną użyte wysokiej klasy materiały, które zmniejszą zużycie energii w mieszkaniach oraz ograniczą wpływ budynków na środowisko naturalne. Oprócz podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych mieszkańcy do dyspozycji będą mieli również oddzielne pomieszczenia na rowery. Na parterach budynków od strony ulicy Gdańskiej znajdą się sklepy i punkty usługowe.

Niewątpliwym atutem osiedla jest jego nadmorska lokalizacja. Do najbliższego wejścia na plażę (nr 41 w Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera) jest stąd zaledwie 700 m. Niewiele dalej jest do Parku im. Ronalda Reagana ze ścieżkami rowerowymi i spacerowymi oraz molo w Brzeźnie.

Brzeźno jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Trójmiasta licznymi liniami autobusowymi i tramwajowymi. W pobliżu znajduje się nowy tunel pod Martwą Wisłą, którym można szybko dojechać do obwodnicy Trójmiasta i innych tras wylotowych.

Inwestorem osiedla jest Develia. Generalnym wykonawcą została firma NDI Sopot S.A. Oddanie do użytku inwestycji zaplanowano na II kwartał 2023 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 800 zł za m². Projekt architektoniczny: Domus – Studio projektowe s.c. Sieniawski & Sieniawski.

 

W pasie nadmorskim Gdańska Develia realizuje obecnie także trzy inne inwestycje: Baltea Apartments na Przymorzu, Osiedle Latarników w Letnicy oraz III etap inwestycji Przy Alejach na Zaspie. Wszystkie mają być gotowe w drugiej połowie 2022 r.

 

Przeczytaj też:

RYTM – nowe osiedle w Gdańsku

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku w Gdańsku gotowy

Osiedle Pastelowe w Gdańsku na ukończeniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.