MARINUS – osiedle blisko gdańskiej plaży

22.07.2021

W pobliżu plaży w Brzeźnie powstaje nowe osiedle MARINUS. W czterech budynkach będzie łącznie 81 mieszkań i 2 lokale usługowe.

 

MARINUS

 

Osiedle MARINUS zlokalizowane jest u zbiegu ulic Gdańskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku. Znajdą się na nim cztery 3- i 4-piętrowe budynki mieszkalne połączone podziemną halą garażową z komórkami lokatorskimi. W sumie będzie tu 81 mieszkań o metrażach od 27 do 113 m² i różnych rozkładach: od kawalerek po lokale czteropokojowe. Wszystkie lokale będą miały przeszklone balkony i duże tarasy. Do budowy osiedla MARINUS zostaną użyte wysokiej klasy materiały, które zmniejszą zużycie energii w mieszkaniach oraz ograniczą wpływ budynków na środowisko naturalne. Oprócz podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych mieszkańcy do dyspozycji będą mieli również oddzielne pomieszczenia na rowery. Na parterach budynków od strony ulicy Gdańskiej znajdą się sklepy i punkty usługowe.

Niewątpliwym atutem osiedla jest jego nadmorska lokalizacja. Do najbliższego wejścia na plażę (nr 41 w Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera) jest stąd zaledwie 700 m. Niewiele dalej jest do Parku im. Ronalda Reagana ze ścieżkami rowerowymi i spacerowymi oraz molo w Brzeźnie.

Brzeźno jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Trójmiasta licznymi liniami autobusowymi i tramwajowymi. W pobliżu znajduje się nowy tunel pod Martwą Wisłą, którym można szybko dojechać do obwodnicy Trójmiasta i innych tras wylotowych.

Inwestorem osiedla jest Develia. Oddanie do użytku inwestycji zaplanowano na II kwartał 2023 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 800 zł za m². Projekt architektoniczny: Domus – Studio projektowe s.c. Sieniawski & Sieniawski.

 

W pasie nadmorskim Gdańska Develia realizuje obecnie także trzy inne inwestycje: Baltea Apartments na Przymorzu, Osiedle Latarników w Letnicy oraz III etap inwestycji Przy Alejach na Zaspie. Wszystkie mają być gotowe w drugiej połowie 2022 r.

 

Przeczytaj też:

RYTM – nowe osiedle w Gdańsku

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku w Gdańsku gotowy

Osiedle Pastelowe w Gdańsku na ukończeniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.