Fabryka Soudal powstaje w Belgii

23.07.2021

Nowa fabryka Soudal będzie w pełni zautomatyzowana. Pomoże firmie zwiększyć moce w zakresie produkcji materiałów uszczelniających, specjalistycznych klejów oraz pian montażowych.

 

fabryka Soudal

 

Fabryka Soudal będzie nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Turnhout w Belgii. Budowa związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na specjalistyczne materiały budowlane marki Soudal. Wiosną 2021 r. koncern ogłosił przejęcie specjalistycznej fabryki w Bergen op Zoom w Holandii o powierzchni ponad 10 000 m², produkującej profesjonalne uszczelniacze i silikony na potrzeby sektora budowlanego. Niespełna trzy miesiące później rozpoczęła się budowa zakładu produkcyjnego w Belgii, który zajmie powierzchnię ponad 20 000 m². Cały obszar inwestycji łącznie z zapleczem logistycznym i magazynami wyniesie ponad 5 ha.

 

fabryka Soudal

 

– Obecnie prowadzimy projekty budowlane w 12 spośród 23 naszych zakładów produkcyjnych na całym świecie. Fabryka w Turnhout jest projektem zdecydowanie wyróżniającym się pod względem inwestycji i innowacji. W pełni zautomatyzowany proces produkcyjny zapewni mniejsze zużycie energii i zredukowanie do minimum odpadów powstałych podczas wytwarzania produktów chemii budowlanej. W nowo budowanej fabryce zaprojektowaliśmy systemy przyjazne środowisku, które jeszcze przez wiele lat będą wyprzedzać rozwiązania obecnie wdrażane przy podobnych realizacjach. Chcemy także systematycznie rozszerzać nasze proekologiczne działania na istniejącą już infrastrukturę. Projekt fabryki w Turnhout otrzymał doskonałą ocenę zgodnie z systemem BREEAM, a tym samym stanie się wzorem dla kolejnych zakładów produkcyjnych, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będą budowane przez Soudal – opowiada Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal.

Celem budowy nowej fabryki jest zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu, który od wielu lat odnotowuje wzrost o co najmniej 10% w skali roku. Szacuje się, że nowa fabryka Soudal będzie kosztować ponad 40 mln euro. W pierwszej kolejności zakład będzie wytwarzać specjalistyczne kleje hybrydowe marki Fix All.

Zakład w Belgii ma zostać uruchomiony w 2023 r.

Obecnie Soudal ma 23 zakłady produkcyjne działające na 5 kontynentach, w których zatrudnia ponad 3500 pracowników.

 

Czytaj także:

Fabryka urządzeń medycznych powstanie we Wrocławiu

Nowa fabryka membran PVC w Wykrotach

Fabryka fundamentów farm wiatrowych Mostostal

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in