Nowa fabryka membran PVC w Wykrotach

08.06.2021

Firma TECHNONICOL rozpoczyna budowę fabryki membran PVC w Wykrotach na Dolnym Śląsku. Planowane zakończenie prac jest szacowane na pierwsze półrocze 2023 roku, a budżet inwestycji wynosi ponad 27 milionów euro.

 

TECHNONICOL Corporation to producent wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i pokryć dachowych, który od 1992 roku oferuje w pełni kompatybilne produkty poprawiające komfort, bezpieczeństwo i jakość życia milionów ludzi na całym świecie.
Na polskim rynku TECHNONICOL jest obecny od ponad 15 lat.

 

TECHNONICOL

 

W kwietniu 2021 r. firma TECHNONICOL rozpoczęła produkcję w Polsce – fabryka wełny mineralnej w Wykrotach to pierwszy zakład firmy w naszym kraju i jedna z największych inwestycji w historii spółki.

 

Fabryka planuje produkcję na poziomie 1,3 miliona metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie. Nowy zakład będzie dostarczał pełną gamę asortymentu – produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych oraz ocieplanych metodą ETICS oraz produkty do izolacji dachów płaskich.

 

TECHNONICOL

 

Już na etapie budowy pierwszego zakładu została podjęta decyzja o kolejnej inwestycji w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

 

Druga fabryka firmy TECHNONICOL w Wykrotach, położona na ponad 5-hektarowym terenie, będzie wytwarzać membrany polimerowe (PVC) oraz folię kubełkową – materiały stosowane w systemach izolacji dachów, fundamentów, garaży podziemnych czy basenów.
Docelowa roczna produkcja zakładu to 20 milionów metrów kwadratowych membran o różnych grubościach.

Fabryka, zgodnie z misją firmy TECHNONICOL, zapewni maksymalną ochronę środowiska naturalnego, działając w pełni samowystarczalnie i bezodpadowo.

Zatrudnienie znajdzie w niej około 60 pracowników, którzy będą dbać o najwyższą jakość materiałów budowlanych zarówno dla polskich, jak i zagranicznych klientów w Czechach, Niemczech oraz Francji.

 

Zobacz też:

Produkty budowlane

Fabryka urządzeń medycznych powstanie we Wrocławiu

DHL Supply Chain – ogromna inwestycja e-commerce w Poznaniu

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in