DHL Supply Chain – ogromna inwestycja e-commerce w Poznaniu

08.06.2021

DHL Supply Chain będzie mieć w podpoznańskich Żernikach nowy obiekt BTS o powierzchni 105 000 m². Inwestycja przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie „Excellent”.

 

DHL Supply Chain

 

Panattoni wybuduje w Żernikach pod Poznaniem centrum logistyczne dla DHL Supply Chain. Przedsiębiorstwo prowadzić tu będzie operacje logistyczne m.in. dla Zalando. Deweloper dostarczy obiekt BTS o powierzchni 105 000 m².

25 maja 2021 r. Zalando, DHL Supply Chain i Panattoni świętowały uroczyste zawieszenie wiechy w związku z rozpoczęciem inwestycji polegającej na obsłudze operacji logistycznych dla Zalando w celu wspierania dystrybucji na wielu rynkach europejskich, w tym w Polsce i w Niemczech. W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in.: wzmocniona posadzka, strefa VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą, 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla TIR-ów i samochodów osobowych oraz zatoczki dla busów i autobusów.

 

DHL Supply Chain

 

Zrównoważony rozwój jest ważnym elementem strategii DHL Supply Chain, Panattoni i Zalando. Dlatego centrum w Żernikach będzie projektem, który ma uzyskać certyfikat środowiskowy BREEAM na wysokim poziomie „Excellent”. Deweloper wdroży rozwiązania ważne zarówno dla środowiska, jak i dobrostanu użytkowników budynku. Dach będzie wystarczająco mocny, by umieścić na nim panele fotowoltaiczne i kwietne łąki z domkami dla owadów, przy wjeździe zostaną zasadzone drzewa i krzewy, a ponadto deweloper wybuduje tzw. zielone ściany. Dodatkowo użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji wiaty na rowery, stanowiska do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych i strefy wypoczynkowe w sąsiedztwie wysokich roślin, a także niewielką siłownię i stoły piknikowe na świeżym powietrzu. Na drugim piętrze budynku biurowego powstaną zielone tarasy z ławkami, punktami ładowania telefonów, lekkimi, przenośnymi krzesłami i stołami oraz roślinami w donicach.

Czynniki, które przesądziły o wyborze Poznania jako miejsca realizacji nowej inwestycji w Polsce, to przede wszystkim dobre położenie i infrastruktura, w tym bezpośrednie połączenie z autostradą A2 i możliwość dalszego szybkiego rozwoju.

Obiekt zostanie ukończony już w sierpniu 2021 r. i znajdzie w nim pracę 800 osób.

 

Przeczytaj też:

Obiekt BTS Animex Foods pod Ostródą

Park Tychy – nowy obiekt logistyczny na Śląsku

Wrocław West Gate – start budowy

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.