Park Tychy – nowy obiekt logistyczny na Śląsku

05.05.2021

Park Tychy to najnowszy projekt magazynowy European Logistics Investment. Jest to kolejna zielona inwestycja w portfolio firmy wykorzystująca najnowsze technologie OZE.

 

Park Tychy

 

Park Tychy będzie się składać z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni wynoszącej 100 000 m². Inwestycja jest realizowana przez platformę logistyczną European Logistics Investment (ELI) wspólnie z Panattoni.

Park Tychy został zaplanowany częściowo jako inwestycja typu build-to-suit. Jest to kolejna inwestycja deweloperska ELI, w której wykorzystano ekologiczne rozwiązania. Projekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W planie projektu uwzględnione zostały m.in. instalacja fotowoltaiczna, solary podgrzewające wodę, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową, a także bardziej oszczędne oświetlenie LED. ELI zadbało również o zaplanowanie zieleni wokół inwestycji według standardów certyfikacji BREEAM oraz wyposażenie centrum w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Na pierwszy budynek, mający ponad 58 000 m² powierzchni magazynowej oraz 2500 m² powierzchni biurowej, European Logistics Investment podpisał już długoterminową umowę najmu. Drugi budynek natomiast będzie mieć 37 000 m² powierzchni magazynowej i 2900 m² powierzchni biurowej.

Park Tychy położony jest w dobrej lokalizacji, zapewniającej łatwy dostęp do autostrad A4, A1 i S1. Tychy są również dogodnie położone w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (Katowice, Kraków, Ostrawa).

Ukończenie inwestycji zaplanowano na III kwartał 2021 r.

 

W skład portfolio European Logistics Investment wchodzą 23 projekty logistyczne obejmujące 42 obiekty zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce, m.in. w Warszawie, na Górnym Śląsku, w Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio oraz osiągnięcie pozycji wiodącej platformy logistycznej w Polsce, realizującej założenia idei zrównoważonego budownictwa. Strategicznym partnerem ELI jest firma Panattoni.

 

Przeczytaj też:

Wrocław West Gate – start budowy

LOOGIC Park Radomsko z pierwszym magazynem

Warsaw II Logistics Centre gotowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.