Wrocław West Gate – start budowy

29.04.2021

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Wrocław West Gate o docelowej powierzchni blisko 47 000 m².

 

Wrocław West Gate

 

Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków o powierzchniach 17 600 i 29 300 m² (w sumie 46 900 m²), realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim – 20 km od centrum stolicy regionu, a także 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która przechodząc w trasę S8 zapewnia doskonałe połączenie m.in. z Łodzią i Warszawą. Ponadto ok. 30 km od parku przebiega Autostrada A4 zapewniająca połączenie ze Berlinem, a od granicy czeskiej dzieli kompleks ok 1,5 godziny drogi. Panattoni Park Wrocław West Gate leży również niecałe 10 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław. Ze względu na lokalizację, a także rozwiązania projektowe hal, park przeznaczony jest zarówno dla lokalnych producentów, operatorów logistycznych, jak i dużych międzynarodowych przedsiębiorstw.

Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego powstanie obiekt o powierzchni 17 600 m². Zostanie on ukończony we wrześniu 2021 r.

Panattoni Park Wrocław West Gate ma już pierwszego najemcę. Jest nim przedsiębiorstwo Schumacher Packaging, które wynajęło 5670 m² i będzie tu realizować procesy magazynowe oraz dystrybucję swoich opakowań powstałych w pobliskiej fabryce.

 

Przeczytaj też:

LOOGIC Park Radomsko z pierwszym magazynem

Warsaw II Logistics Centre gotowe

Centrum dystrybucyjne TJX Europe w Sulechowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.