Forest – nowy ekologiczny biurowiec w Warszawie

01.10.2020

Forest jest drugą największą inwestycją HB Reavis w Warszawie. Niższy budynek tego ekologicznego kampusu biurowego osiągnął docelową wysokość, a konstrukcja sąsiedniej wieży ma ponad 10 pięter.

 

Forest

 

W Forest znajdzie się 78 000 m² przestrzeni biurowej, a także przeznaczonej pod gastronomię i lokale handlowe w parterach oraz ogólnodostępny zielony dziedziniec, gdzie zasadzonych zostanie blisko 200 drzew i tyle samo krzewów. Kompleks będzie miał największą w Warszawie powierzchnię biurową na jednym piętrze (8000 m²), jak również elastyczną przestrzeń coworkingową.

Forest będzie pokryty przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym. Wysokie od podłogi po sufit okna mają specjalną potrójną powłokę srebra, która zapewni pracownikom dobry widok i optymalny komfort termiczny. Elewacja ze szkła umożliwi ponadstandardowy dostęp światła dziennego do wnętrza budynków, a jednocześnie będzie chronić przed zbyt intensywnymi promieniami słońca. Dzięki temu zmniejszy się zużycie energii niezbędnej do ogrzewania obiektów zimą oraz klimatyzacji w lecie, a także możliwe będzie zredukowanie prądu potrzebnego dla sztucznego oświetlenia.

Rozwiązania projektowe przewidziane w kompleksie mają na celu zmniejszenie śladu węglowego budynków poprzez m.in. ograniczenie zużycia surowców oraz wykorzystanie wody deszczowej. Zielone tarasy na dachu pozwolą na odpoczynek na świeżym powietrzu oraz uprawę warzyw. W Forest pracownicy będą mieli dostęp do balkonów i loggi. Projekt jest certyfikowany w międzynarodowych systemach BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.

 

Forest

 

Na placu budowy pracuje obecnie blisko 400 pracowników, a liczba ta wzrośnie do nawet 700 osób w szczytowym momencie robót. Ukończona i praktycznie w całości oszklona została już konstrukcja niższego budynku położonego od strony ul. Burakowskiej, który będzie gotowy na początku 2021 r. Natomiast co siedem dni o kolejne piętro rośnie wieżowiec położony w sąsiedztwie Ronda Zgrupowania AK „Radosław”, który docelowe 120 m wysokości osiągnie wiosną 2021 r. Za kilkanaście tygodni rozpocznie się montaż jego fasady.

Budowa całego kampusu zakończy się pod koniec 2021 r. W ramach projektu HB Reavis wyremontuje również część ulicy Burakowskiej, łącznie z miejscami postojowymi i chodnikami oraz nasadzi zieleń. Obok budynków powstanie też nowa ścieżka rowerowa.

 

Czytaj także: Biurowiec P180 w Warszawie

II etap Monopolis w Łodzi

Giant Office – nowa inwestycja biurowa w Poznaniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.