Giant Office – nowa inwestycja biurowa w Poznaniu

18.06.2020

Giant Office to jeden z największych obiektów biurowych oddanych do użytku w ostatnim czasie w Poznaniu.

 

Fot. Przemysław Turlej

 

Giant Office będzie też jedynym nowy projektem biurowy, o jaki wzbogaci się poznański rynek w tym roku. Zgodnie z danymi firmy doradczej Savills – agenta wyłącznego ds. wynajmu powierzchni biurowych i handlowych w kompleksie – Poznań, dzięki tej inwestycji firmy Giant Invest, dysponuje obecnie ponad 580 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej.

Biurowiec powstał na rogu ulic Górki i Głogowskiej, jednej z najważniejszych ulic handlowo-usługowych Poznania, łączącej ścisłe centrum miasta z autostradą oraz wyjazdem w kierunku Wrocławia, Warszawy i Berlina. Znajduje się tu 15 310 m² powierzchni biurowej, 1815 m² handlowej, 440 m² powierzchni przewidzianej dla restauracji i 470 m² magazynów. Na dwupoziomowym garażu podziemnym dostępnych jest 227 miejsc parkingowych. Obiekt ma certyfikat BREEAM Very Good.

– Giant Office to wyjątkowy budynek wyróżniający się oryginalną architekturą, nawiązującą do klasycznej, amerykańskiej architektury biurowej, wykonany z najlepszych materiałów, wyposażony w najlepsze systemy ułatwiające pracę przyszłym najemcom. Mam nadzieję, że ten prestiżowy obiekt stanie się wizytówką ulicy Głogowskiej – południowej bramy Poznania – komentuje Roman Sowiński – prezes spółki Giant Invest.

Deweloperem biurowca jest Giant Invest. Projekt architektoniczny wykonała poznańska pracownia CDF Architekci. Obiekt został oddany do użytkowania w kwietniu 2020 r. Generalnym wykonawcą była spółka Budimex.

 

Przeczytaj też: Cavatina Hall – pierwsza inwestycja mixed-use w Bielsku-Białej

Chmielna 89 – nowy biurowiec w Warszawie

Powierzchnia nieużyteczna budynku – definicja, rodzaje, normy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.