Warsaw II Logistics Centre gotowe

26.03.2021

Warsaw II Logistics Centre jest pierwszą inwestycją zrealizowaną w Polsce pod szyldem GLP. Do centrum logistycznego jako pierwsza wprowadziła się firma Omida.

 

Warsaw II Logistics Centre

 

Najnowsze centrum logistyczne GLP Warsaw II Logistics Centre w podwarszawskich Wypędach to także oficjalny debiut wprowadzonego w Polsce nowego standardu nieruchomości magazynowych – GLP Design Standard. Obiekt ma 32 000 m² powierzchni magazynowej. Z Warsaw II Logistics Centre korzysta już pierwsza firma – Omida Group, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku usług TSL w Polsce, która zajmuje 6 tys. m² w obiekcie.

 

Warsaw II Logistics Centre

 

Centrum logistyczne GLP wyróżniają rozwiązania konstrukcyjne do tej pory stosowane głównie w projektach typu BTS, w tym dodatkowe 2 m wysokości, strefa załadunku o szerokości 24 m, z podwójną liczbą świetlików dachowych, konstrukcja wzmocniona pod montaż paneli słonecznych oraz wzmocnione posadzki. Zainstalowano tu także ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania: oświetlenie LED sterowane systemem DALI czy smart metering pozwalający na bieżąco kontrolować zużycie mediów. Wprowadzono również automatyzację wjazdów dzięki systemowi kamer rozpoznających tablice rejestracyjne. Budynek uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Very Good”.

 

Warsaw II Logistics Centre

 

Inwestycja jest położona w odległości kilku minut jazdy od południowych granic Warszawy, tuż przy drodze ekspresowej S8 i węźle Wypędy, skąd można łatwo dojechać do trasy S2 i autostrady A2.

Ze względu na duże zainteresowanie magazynami w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy GLP Poland planuje wystartować wkrótce z nowymi projektami w Kobyłce przy trasie S8 oraz Grodzisku Mazowieckim blisko autostrady A2. Oba powstaną w wysokim standardzie GLP Design Standard.

 

Przeczytaj też: Centrum logistyczne GLP w Lędzinach w budowie

Centrum dystrybucyjne TJX Europe w Sulechowie

Panattoni Park Stargard z powierzchnią 172 000 m²

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.