Centrum logistyczne GLP w Lędzinach w budowie

16.02.2021

Centrum logistyczne GLP w Lędzinach będzie jedną z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce – budynki będą wyższe niż typowe magazyny, bardziej ekologiczne i lepiej dostosowane do zmieniających się potrzeb klientów.

 

Centrum logistyczne GLP

 

Centrum logistyczne GLP powstanie w Lędzinach, bezpośrednio przy trasie ekspresowej S1. Firma GLP, pół roku od rozpoczęcia działalności w Europie Centralnej, rozpoczęła tu budowę obiektów magazynowo-produkcyjnych oraz biurowej o docelowej powierzchni ponad 110 tys. m². Do połowy 2021 roku wybuduje 37 000 m² powierzchni, która jest już częściowo wynajęta.

– Górny Śląsk jest dla nas jednym z najważniejszych rynków na logistyczno-przemysłowej mapie Polski. W najbliższej przyszłości zamierzamy dynamicznie się tutaj rozwijać i uruchamiać kolejne projekty – mówi Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager odpowiedzialny za region Górnego Śląska w GLP Poland.

 

Centrum logistyczne GLP

 

Centrum logistyczne GLP jest realizowane zgodnie z GLP Design Standard. W związku z tym m.in. budynki będą mieć wysokość składowania zwiększoną do 12 m, dzięki czemu najemcy będą mogli efektywniej wykorzystać zajmowaną powierzchnię, a dach będzie przygotowany do instalacji fotowoltaicznych, co pozwoli na uzyskanie oszczędności.

Ponadto hale będą miały pogłębioną do 24 m strefę kompletacji, dodatkowe doświetlenie naturalnym światłem oraz zwiększoną nośność posadzki (7,5 t/m²). Zamontowany będzie także system Smart Metering pozwalający klientom na bieżąco kontrolować zużycie mediów, np. przez smartfona. Przed częściami biurowymi zostaną ustawione ładowarki dla samochodów elektrycznych, a przy wjeździe na teren parku powstanie przystanek autobusowy. Park logistyczny GLP w Lędzinach zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „very good”.

W zależności od zapotrzebowania klientów, GLP planuje na bieżąco budować kolejne budynki na terenie parku.

Generalnym wykonawcą centrum logistycznego jest CFE.

 

Przeczytaj też: Panattoni Park Kalisz – ruszyła budowa

Park Poznań East Gate – nowy obiekt magazynowo-produkcyjny

Kompleks magazynowy AZZ – w Radomiu powstanie nowy BTS

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in