Park Poznań East Gate – nowy obiekt magazynowo-produkcyjny

25.01.2021

Park Poznań East Gate to nowa inwestycja Panattoni w Wielkopolsce o charakterze przemysłowym, która dostarczy na rynek 45 100 m².

 

Panattoni Park Poznań East Gate

 

Park Poznań East Gate powstanie w gminie Swarzędz pod Poznaniem, na działce o powierzchni 10 ha. To pierwszy park Panattoni na wschód od Poznania. Jego budowa ruszy w drugim kwartale 2021 r.

 

Park Poznań East Gate będzie mieć powierzchnię 45 100 m² w jednej hali. Najemcy z różnych branż będą mogli korzystać z elastycznych modułów, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good, co oznacza, że spełni wysokie wymagania środowiskowe, a jego eksploatacja będzie tańsza. Budynek zostanie wyposażony m.in. w systemy ograniczające zbędne zużycie energii i wody, a dzięki zwiększonej izolacji ścian i dachu przyczyni się do mniejszej emisji CO2. Na terenie inwestycji znajdą się także poszerzone strefy zielone z ławkami, stojakami i wiatami na rowery oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

 

Park Poznań East Gate będzie dogodnie położony w Paczkowie, w pobliżu drogi krajowej nr 92, która łączy Rzepin przy granicy z Niemcami z Poznaniem i Warszawą. Droga wiedzie przez tereny województwa lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego, a jej trasa jest równoległa do autostrady A2. Pobliski węzeł Kostrzyn łączy z kolei drogę nr 92 z drogą ekspresową S5 (Wrocław – Poznań – Bydgoszcz i docelowo Ostróda), a dzięki niej także z autostradą A2 w Kleszczewie.

 

Firma Panattoni ma już w Poznaniu duże zaplecze magazynowe o powierzchni blisko 940 000 m². Są to zarówno obiekty typu BTS dla firm takich, jak Amazon czy Raben, jak i parki magazynowo-produkcyjne typu multi-let.

 

Przeczytaj też:

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.