Kamienica Wilcza 19 – luksusowe apartamenty w Warszawie

25.01.2021

Kamienica Wilcza 19 to inwestycja, która polegała na rewitalizacji warszawskiego XIX-wiecznego budynku i wykończeniu apartamentów w wysokim standardzie pod klucz.

 

Kamienica Wilcza 19

 

Apartamenty w historycznym budynku Kamienica Wilcza 19 w centrum Warszawy zostały wyremontowane, a sam budynek przeszedł gruntowną renowację. W ramach prac wymienione zostały stropy, stolarka okienna i drzwiowa oraz wszystkie instalacje. Historyczny wygląd połączono z nowoczesnością i w tym duchu zrewitalizowano klatki schodowe oraz bramę wejściową. Dodatkowo, dla wygody mieszkańców inwestor zainstalował nowoczesne windy w każdej z klatek.

 

Kamienica Wilcza 19

 

Kamienica Wilcza 19 obejmuje obecnie 41 apartamentów o łącznej powierzchni prawie 2000 m², kompleksowo wykończonych i gotowych do zamieszkania. Znajdują się tu mieszkania o powierzchni od 33 do 110 m², z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Powstał także garaż podziemny.

 

Kamienica Wilcza 19

 

Historia kamienicy przy Wilczej 19 sięga 1872 roku. Wtedy to pustą parcelę kupił Ludwik Okryński, który budowę obiektu rozpoczął od oficyny zachodniej. W 1887 roku nabył go Bolesław Oskierko, a kolejnym właścicielem ok. 1893 roku został Adolf Suligowski. Kamienicę budowano w kilku etapach. W II połowie XIX wieku powstała oficyna zachodniej kamienicy, a na przełomie XIX i XX wieku – jej front. W trakcie walk w 1944 roku budynek został nieznacznie uszkodzony, ale zgodnie z raportami BOS nadawał się do zamieszkania i nie wymagał dużych napraw. Najnowszą częścią kamienicy są dwie oficyny: wschodnia oraz tylna, które powstały z inicjatywy rodziny Vogtman w XX wieku. Od 1893 roku aż do lat 50. XX wieku nieruchomością zarządzał Ludwig Vogtman oraz jego potomkowie. Dawniej utrzymana w stylu neorenesansowym i neobarokowym, następnie remontowana w latach 60. XX wieku, zyskała charakter bardziej wczesnomodernistyczny.

 

Kamienica Wilcza 19

 

Kamienica Wilcza 19 to inwestycja dewelopera RealCo. Projekt mieszkań wykonała pracownia 2K Architektura. Za wykończenie wnętrz odpowiadała firma Tétris. Zakres prac Tétris w mieszkaniach obejmował m.in.: malowanie, montaż parkietu i cokołów, wykończenie łazienek wraz z armaturą. Poza tym firma odnowiła klatki schodowe, przywracając im dawną świetność i nawiązując do przeszłości ozdobnymi supraportami nad drzwiami.

 

Czytaj także:

 

Kamienica Wilcza 19

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.