Kompleks magazynowy AZZ – w Radomiu powstanie nowy BTS

24.11.2020

Kompleks magazynowy AZZ w Radomiu o powierzchni 12 800 m² zostanie wybudowany w systemie built-to-suit i będzie miał certyfikat BREEAM.

 

Kompleks magazynowy AZZ

 

Nowoczesny kompleks magazynowy AZZ w Radomiu wybuduje European Logistics Investment (ELI) razem ze swoim partnerem strategicznym – Panattoni. Umowa najmu z firmą AZZ Specialty Welding Europe została zawarta na 15 lat. Firma AZZ Inc. to notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych producent specjalistycznego sprzętu elektrycznego i dostawca wyspecjalizowanych usług z różnych obszarów gospodarki na rynki globalne.

Obiekt, planowany jako inwestycja BTS (built-to-suit), będzie mieć wydzielone strefy o przeznaczeniu produkcyjnym, magazynowym i serwisowym. Będzie miał powierzchnię 12 800 m², z czego 10 700 m² zajmie powierzchnia magazynowa, a 2100 m² będzie przeznaczone na biura. Powstaną tu także 94 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i 2 dla samochodów ciężarowych. Kompleks magazynowy AZZ będzie miał całodobową ochronę. Zatrudnienie znajdzie w nim 300 pracowników.

Zarówno projekt, jak i realizacja kompleksu będą uwzględniać wymagania firmy AZZ. W związku z tym budynek będzie mieć wieże spawalnicze z możliwością obsługiwania elementów do 15 m długości. Zostanie także wybudowana hala o podwyższonej wysokości i dodatkowo wzmocnionej strukturze dachu. Natomiast posadzka w obiekcie będzie dostosowana do specyficznych wymagań najemcy. Kompleks ma powstać zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM, jak również z myślą o wygodzie pracowników, co ma zapewnić dostęp do naturalnego światła i utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach.

Dobre połączenie kompleksu z Warszawą, Łodzią, Krakowem i ze śląskim węzłem przemysłowym zapewnią bezpośredni dostęp do drogi ekspresowej S7 i wygodny dojazd do autostrady A2.

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziane jest na I kwartał 2021 roku.

 

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi szesnaście parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 500 000 m², które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce, m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, a także na Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni Europe.

 

Przeczytaj też: Business Park Berlin I – MLP zaczyna budowę

City Logistics Kraków I – nowy obiekt logistyczny

Rynek budowlany w Polsce w 2020 roku skurczy się o 3-5%

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.