City Logistics Kraków I – nowy obiekt logistyczny

12.10.2020

City Logistics Kraków I to 36 500 m² powierzchni. Część inwestycji zajmie operator logistyczny segmentu last mile delivery.

 

City Logistics Kraków I

 

City Logistics Kraków I zbuduje Panattoni w stolicy Małopolski przy ul. Cementowej. Deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, a już we wrześniu 2021 roku będzie gotowy pierwszy z dwóch obiektów o powierzchni 9040 m², który zajmie operator logistyczny ukierunkowany na operacje ostatniej mili. Nowa inwestycja to kluczowe ogniwo usprawniające operacje na linii e-sklep – firma kurierska – konsument.

Park miejski City Logistics Kraków I będzie mieć docelowo powierzchnię 36 500 m². Pozostała powierzchnia i kolejny obiekt o powierzchni 22 000 m² mają charakter spekulacyjny i będą budowane w formule Small Business Unit (SBU). Najmniejszy z modułów będzie miał 1100 m². Dzięki temu oraz bardzo dobrej miejskiej lokalizacji park będzie odpowiednim rozwiązaniem dla firm z branży e-commerce, kurierskiej, konfekcjonowania czy drobnej produkcji. Inwestycja spełni również wymogi firmowego showroom, a nawet siedziby głównej.

Mimo swojej wielkości, rynek magazynowy w stolicy Małopolski jest jednym z najmniejszych w kraju.

– Jego rozwój hamują relatywnie wysokie ceny gruntów w rejonie oraz to, że miasto leży tuż obok drugiego największego w Polsce rynku logistycznego, jakim jest Górny Śląsk – tłumaczy Michał Samborski – Head of Development w Panattoni.

Jednak, jak dodaje Michał Samborski, skrócenie łańcucha dostaw jest ważnym argumentem przemawiającym na korzyść usytuowania magazynu w obrębie miasta. Jednocześnie takie położenie zapewnia dobry dojazd pojazdom dowożącym towar z magazynów pozamiejskich.

City Logistics Kraków I będzie podlegać certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Z centrum logistycznym sąsiaduje węzeł trasy S7, łączącej Kraków z Warszawą i Trójmiastem. Szybko można stąd też dotrzeć do autostrady A4, biegnącej od granicy niemieckiej, przez Górny Śląsk po granicę z Ukrainą.

 

Przeczytaj też: Wysokiej klasy magazyn AutoStore – pierwszy taki w Polsce

Wzrost sektora magazynowego

A2 Warsaw Park – największy obiekt magazynowy koło Warszawy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in