Small Business Unit coraz bardziej popularny

29.10.2019

Rozwiązanie Small Business Unit (SBU) zdobywa sobie coraz większe zainteresowanie na rynku magazynowym. Wskazuje na to tendencja wzrostowa zarówno jeśli chodzi o popyt, jak i podaż takich inwestycji.

 

Fot. emkanicepic/pixabay.com

 

Small Business Units to magazyny o powierzchni 500–5000 m². Przeznaczone są zatem dla firm, które dopiero się rozwijają albo nie potrzebują większych powierzchni. Dodatkowo właściciele SBU zapewniają klientom bardziej elastyczne podejście do wynajmu powierzchni, niż ma to miejsce w przypadku typowych „big boxów”. Powierzchnia biurowa w obiektach SBU charakteryzuje się też wyższym standardem wykończenia.

Magazyn typu Small Business Unit zapewnia różne moduły funkcjonalne: od biur, przez małe magazyny, aż po lekką produkcję. Charakteryzuje się estetycznym wyglądem i reprezentacyjnymi biurami wysokiej klasy. Dodatkowo aranżacje poszczególnych biur mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb najemców zarówno w zakresie wielkości, jak i układu pomieszczeń.

Inwestycje te zlokalizowane są zazwyczaj w dzielnicach biznesowo-przemysłowych, w bliskiej odległości od centrum. Mają dobry dostęp do transportu publicznego oraz ważnych arterii komunikacyjnych.

Wysoki standard wykończenia w połączeniu z atrakcyjną lokalizacją sprawiają, że zainteresowanie obiektami typu Small Business Unit dynamicznie wzrasta. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki ich stosunkowo małej powierzchni, łatwiej jest znaleźć dla nich dogodną lokalizację.

 

Renata Krzyżanowska

starszy negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield

 

Czytaj także: Bałtyckie Centrum Logistyczne w budowie

Nie słabnie popyt na powierzchnie magazynowe

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.