Wysokiej klasy magazyn AutoStore – pierwszy taki w Polsce

15.04.2020

Magazyn AutoStore klasy A w Goleniowie wybuduje dla firmy Hultafors Group deweloper 7R. Właśnie podpisano umowę.

 

 

Obiekt magazynowy typu BTS (build-to-suit) powstaje na zlecenie Hultafors Group – szwedzkiej firmy, która oferuje szereg marek premium, takich jak Snickers Workwear, Hultafors Tools i Solid Gear, dla zawodowych rzemieślników. Będzie to magazyn AutoStore – pierwszy w kraju obiekt, który będzie korzystał z tego systemu. AutoStore jest systemem efektywnego składowania oraz kompletacji zamówień, na które składają się pojedyncze towary i małe opakowania.

Inwestycja 7R w Goleniowie (północno-zachodnia Polska) powstanie w systemie design & build i będzie mieć ok. 30 000 m² powierzchni użytkowej.

– Magazyn BTS dla Hultafors Group będzie obiektem klasy A, wyposażonym w system AutoStore. Zaprojektujemy go zgodnie z naszą ekokoncepcją 7R Green, która koncentruje się przede wszystkim na maksymalizacji efektywności energetycznej budynku poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych – opowiada o inwestycji Karol Górnicki, BTS Leasing Manager w 7R.

W tym w pełni zautomatyzowanym magazynie zostanie zastosowana zaawansowana technologia robotów. Będzie on musiał spełniać restrykcyjne międzynarodowe normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Oddanie inwestycji do użytku przewidziano na luty 2021 r.

Doradcą Hultafors Group w procesie planowania projektu BTS była firma CBRE.

 

Przeczytaj też: 7R Park Łódź East I – nowy kompleks logistyczny w Łodzi

A2 East Warsaw Park – nowe centrum dystrybucyjne pod Warszawą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in