Obwodnica Wałbrzycha – postęp prac na budowie

25.11.2020

Obwodnica Wałbrzycha jest budowana przez Budimex. Prace są zaawansowane na poziomie 65%.

 

Obwodnica Wałbrzycha

 

Obwodnica Wałbrzycha jest w budowie. Każdego dnia pracuje tutaj ok. 350 osób i 170 jednostek sprzętowych przy realizacji m.in. robót ziemnych i nawierzchniowych, prac brukarskich, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego. Stan zaawansowania prac wynosi obecnie 65%.

Na tzw. starej część obwodnicy Wałbrzycha prowadzone są roboty związane z montażem ekranów akustycznych. Wykonywana jest również konstrukcja z koszy gabionowych na skarpach. Na estakadzie ES/Z/5 została zabetonowana jezdnia prawa ustroju niosącego, natomiast nitka lewa jest w trakcie szalowania i zbrojenia. Dochodzący do estakady lewy mur oporowy z koszy gabionowych został wykonany w całości, prawa strona jest w trakcie realizacji.

 

Obwodnica Wałbrzycha

 

Natomiast przy rondzie TESCO prowadzone są zaawansowane prace brukarskie. W pobliżu, na prawej jezdni ul. Łączyńskiego wykonywana jest stabilizacja gruntu pod przyszłe roboty nawierzchniowe. Roboty żelbetowe i asfaltowe na wiadukcie przy ul. Reja zrealizowano w całości. Aktualnie montowane są bariery energochłonne, a wkrótce rozpocznie się instalowanie elementów ekranów akustycznych. Kładka położona przy ul. Św. Kingi jest wybudowana w 98%. Trzeba jeszcze wykonać początkowy bieg schodowy o wysokości 1,5 m oraz zamontować pozostałe bariery.

Na wysokości ul. Reja, Placu Grunwaldzkiego, skrzyżowania ul. Starachowickiej z ul. Żeromskiego zaistniała konieczność wprowadzenia zmian do projektu budowlanego, co od dłuższego czasu wstrzymuje postęp prac generalnego wykonawcy.

Obwodnica Wałbrzycha budowana jest od 2019 roku, a jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2021 roku. Wartość inwestycji wynosi 249 637 589,90 zł netto.

 

Obwodnica Wałbrzycha

 

Czytaj także: Czas na obwodnicę Wałbrzycha

Obwodnica Oleśnicy w budowie

S61 Ełk Południe–Wysokie – ruszyły prace na budowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.