Obwodnica Oleśnicy w budowie

05.11.2020

Wschodnia obwodnica Oleśnicy właśnie weszła w etap budowy. 3,5-kilometrowa trasa zostanie oddana do ruchu pod koniec 2021 r.

 

obwodnica Oleśnicy

 

Wschodnia obwodnica Oleśnicy w woj. dolnośląskim to droga wojewódzka nr 451 o długości 3,5 km. Jej generalnym wykonawcą jest firma Budimex SA, która rozpoczęła już budowę trasy.

Zadanie przewiduje budowę drogi wojewódzkiej nr 451 – wschodniej obwodnicy Oleśnicy oraz wzmocnienie istniejącej jezdni drogi wojewódzkiej od skrzyżowania projektowanej DW 451 z ul. Warszawską w kierunku węzła S8. Obwodnica Oleśnicy będzie drogą jednojezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę oraz ścieżkami rowerowymi.

W ramach inwestycji zaprojektowano cztery skrzyżowania (ronda) z DW 451. Obwodnica zlokalizowana jest głównie w sąsiedztwie terenów przeznaczonych pod zabudowę produkcyjno-usługową oraz na terenach pól uprawnych, łąk i lasów. Inwestycja na odcinku ok. 1 km przebiega też przez teren niefunkcjonującego lotniska wojskowego (przecina w poprzek pas startowy i drogi kołowania) oraz przecina istniejącą linię kolejową, na której zostanie przebudowany przejazd kolejowy.

 

obwodnica Oleśnicy

 

Pierwsze prace ziemne ruszyły już na wysokości nieczynnego lotniska. Większość robót nie będzie powodowała zmian w organizacji dotychczasowego ruchu.

Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Obwodnica zostanie oddana do ruchu w IV kwartale 2021 roku. Wartość prac wynosi 27,8 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Czytaj także: Trasa S8: otwarto węzeł Nadarzyn

Po S8 płynniej z Warszawy do Białegostoku

S61 Ełk Południe–Wysokie – ruszyły prace na budowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.