Trasa S8: otwarto węzeł Nadarzyn

02.05.2019

Od kwietnia 2019 r. kierowcy mogą już korzystać z węzła Nadarzyn trasy S8.

 

Węzeł znajduje się w ciągu drogi Przeszkoda – Paszków. Użytkownicy węzła mogą korzystac ze wszystkich łącznic, a więc można zjechać i wjechać na trasą S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. To duże ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Nadarzyna i okolicznych miejscowości.

 

Uruchomiona została również ulica Kościelna i droga lokalna w ciągu DW 720. Dostępne są też ronda po obu stronach trasy S8 oraz droga węzłowa, która je łączy.

 

Czas realizacji tej inwestycji został wydłużony o 7 miesięcy. Tyle potrzebowali archolodzy na przebadanie odkrytego podczas prac drogowych cmentarza.

 

Fot. Węzeł Nadarzyn

 

Planowany termin zakończenia prac na odcinku Radziejowice – Przeszkoda (długość 9,9 km) to lipiec 2019 roku. Wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe, a wartość kontraktu to 306,9 mln zł. GDDKiA umowę na realizację podpisała w lutym 2016 r. Odcinek Przeszkoda – Paszków (11,6 km) realizuje firma Intercor, wartość kontraktu to 436,65 mln zł. Umowa podpisana została w czerwcu 2015 r., a termin zakończenia robót to sierpień 2019 r.

 

węzeł Nadarzyn

Fot. Węzeł Nadarzyn

 

Źródło: GDDKiA

Czytaj: Umowa na ostatni (najdłuższy) odcinek A1

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.