Business Park Berlin I – MLP zaczyna budowę

21.10.2020

MLP Business Park Berlin I to nowoczesny obiekt MLP Group powstający w Ludwigsfelde pod Berlinem. Obiekt będzie miał blisko 18 000 m².

 

Business Park Berlin I

 

MLP Business Park Berlin I to park biznesowo-logistyczny o łącznej powierzchni najmu ok. 18 000 m². Inwestor właśnie rozpoczął jego budowę, co zainaugurowała uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

W MLP Business Park Berlin I będą się znajdować małe moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których minimalna powierzchnia najmu będzie zaczynać się już od 750 m². Powierzchnie magazynowo-biurowe powstają w czterech halach i objęte są w całości certyfikacją BREEAM.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z segmentu e-commerce, firm kurierskich oraz lekkiej produkcji. Zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2021 r.

Park biznesowy  zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze B101, która prowadzi do obwodnicy Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

– Na rynku niemieckim to nasz kolejny projekt w tak atrakcyjnej lokalizacji i stanowi on kontynuację ekspansji MLP Group w Niemczech. Poza regionem Berlina planujemy budowę kolejnych obiektów w Kolonii, Monachium, w regionie Zagłębia Ruhry oraz we Wiedniu – mówi Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

 

Przeczytaj też: City Logistics Kraków I – nowy obiekt logistyczny

Nowy BTS w Kaliszu dla producenta rozwiązań technicznych

Najbardziej ekologiczny budynek przemysłowy na świecie powstał w Chebie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.