Sceneria Parkowa – kameralne osiedle w Gdyni

16.02.2021

Sceneria Parkowa to nowa, elegancka inwestycja w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack. Powstanie tu tylko 51 mieszkań.

 

Sceneria Parkowa

 

Sceneria Parkowa powstaje przy ul. Parkowej, w sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To bezpieczna i przyjazna okolica, gdzie dominuje nowoczesna i niska zabudowa rodzinna. Osiedle będzie realizowane w jednym etapie, w którym w dwóch, 3-piętrowych budynkach powstanie zaledwie 51 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Lokale będą miały od 2 do 5 pokoi, z metrażem od 43 do 123 m². Na parterze dostępne będą przestronne ogródki od 50 do aż 230 m². Mieszkania zlokalizowane na parterze będą wyróżniać się ponadstandardową wysokością pond 3 m. Powstanie podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na wózki i rowery.

Sceneria Parkowa będzie się odznaczała elegancką architekturą, udogodnieniami i wykończeniem z użyciem droższych, wytrzymałych, nowoczesnych materiałów. Projektanci postawili na funkcjonalną, współczesną architekturę, nawiązującą do zabudowy tej części Gdyni. Jasne elewacje budynków będą wyróżniać się uszlachetnionymi detalami elewacji z wykorzystaniem mineralnych płytek klinkierowych.

W południowo-zachodniej części osiedla powstanie park z placem zabaw, urozmaicony drzewami i niską roślinnością ozdobną. Donice z zielenią udekorują cały teren nieruchomości.

Projektowi wnętrz inwestycji łączy miejski charakter z szacunkiem do natury. Użyte materiały i kolory będą zaczerpnięte z otoczenia osiedla. We wnętrzach pojawi się więc cegła, ciemnoszare wykończenia, czerń, szarość oraz głęboka zieleń. Całość uzupełnią złote i miedziane lampy.

 

Sceneria Parkowa

 

Na parterze budynków znajdzie się 9 lokali usługowych z przeszklonymi witrynami od strony ul. Parkowej. Wzdłuż lokali został zaprojektowany szeroki chodnik oraz liczne ławki, donice i klomby kwiatowe. W strefie pomiędzy budynkami powstanie plac, który umożliwi właścicielom lokali gastronomicznych zorganizowanie latem ogródków z zewnętrznymi stolikami i parasolami. Sceneria Parkowa nie będzie ogrodzona, ale projektanci zadbali o szereg rozwiązań dbających bezpieczeństwo mieszkańców. Cały teren osiedla zostanie oświetlony za pomocą klimatycznego oświetlenia. Zaprojektowano nocną iluminację budynków oraz całego terenu osiedlowego. Dostępna też będzie strefa rekreacyjna na świeżym powietrzu.

Inwestorem osiedla jest ALLCON. Budowa rozpocznie się w II kwartale 2021 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 9500 tys. za m².

 

Czytaj także: Rezydencja Plac Kaszubski – nowy apartamentowiec w Gdyni

Osiedle Beauforta w Gdyni

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in