Panattoni Park Kalisz – ruszyła budowa

28.01.2021

Panattoni Park Kalisz będzie obiektem magazynowo-produkcyjnym o powierzchni 11 tys. m², a docelowo – 35 tys. m².

 

Panattoni Park Kalisz

 

Panattoni Park Kalisz wybuduje Firma Budowlana Antczak, która właśnie rozpoczęła prace na placu budowy.

– Mimo licznych wyzwań związanych z trwającą pandemią, uzgodniliśmy z inwestorem bardzo szybkie tempo prac, dzięki czemu pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć działania w obiekcie już w kwietniu br. – mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Panattoni Park Kalisz będzie pierwszym obiektem klasy A w okolicy. Będzie miał łączną powierzchnię użytkową 11 tys. m². Docelowo planowany przez inwestora kompleks ma mieć powierzchnię 35 tys. m² w ramach dwóch budynków, wraz z pełną infrastrukturą, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Inwestycja powstaje według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1380 m².

Inwestycja powstaje w południowej części strefy przemysłowej Kalisza, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 25 oraz 7 km od drogi krajowej nr 12, biegnącej od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od powstającego obiektu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzielić będzie Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem.

Pierwszymi klientami parku są operatorzy logistyczni, którzy działania w obiekcie rozpoczną w kwietniu 2021 roku.

 

Panattoni Park Kalisz

 

– Wprawdzie kluczowymi rynkami dla rozwoju sektora logistycznego pozostają okolice Warszawy, Górny Śląsk oraz Centralna Polska, w naszym portfelu zamówień konsekwentnie rośnie udział inwestycji zlokalizowanych także w mniejszych ośrodkach, dysponujących dynamicznie rozwijającymi się rynkami pracy i dostępem do atrakcyjnie położonych gruntów. To pokazuje ogromny potencjał dalszego rozwoju średniej wielkości miast zarówno na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych – komentuje Marcin Antczak.

 

Przeczytaj też: Panattoni Park Olsztyn – pierwszy obiekt multi-tenant w regionie

Park Poznań East Gate – nowy obiekt magazynowo-produkcyjny

Budowa Panattoni Park Madrid East w Hiszpanii

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in