Zrównoważony rozwój w Grupie Hilti

08.06.2021

Hilti to znany dostawca produktów, systemów, oprogramowania i usług dla podmiotów działających w branży budowlanej i energetycznej. Spółka realizuje wiele inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi oraz w celu realizacji konsekwentnych działań na rzecz społeczeństwa, Grupa Hilti wzmocniła cele ustalone początkowo w ramach strategii zrównoważonego rozwoju i uruchomiła szereg globalnych i lokalnych inicjatyw. Program oparty jest na holistycznym rozumieniu zrównoważonego rozwoju, które obejmuje strategiczne obszary działania, czyli: „środowisko”, „ludzi” i „społeczeństwo”.

 

W obszarze działań „Środowisko” firma zmienia termin realizacji swojego celu neutralności pod względem emisji CO2 we własnym łańcuchu wartości na rok 2023 (pierwotnie termin był wyznaczony na rok 2030). Przejście na dostawy energii we wszystkich zakładach Hilti na całym świecie na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych zostało zakończone już pod koniec 2020 roku. Pozwoli to na redukcję CO2 o ponad 20 procent, czyli 40 000 ton metrycznych rocznie. Zasada gospodarki o obiegu zamkniętym − oddzielenie zużycia zasobów od wzrostu gospodarczego − jest drugim centralnym filarem celów ekologicznych Grupy zajmującej się technologią budowlaną. Do planowanych kroków optymalizacyjnych należy między innymi dalszy rozwój modelu biznesowego zarządzania flotą elektronarzędzi, który działa według zasady „produkt jako usługa”. Firma skupia się również na zwiększeniu udziału materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach i opakowaniach.

 

W działania na rzecz środowiska wpisuje się też adopcja przez Hilti żyrafy Anastazji z warszawskiego ZOO. Data ogłoszenia adopcji zbiegła się z Światowym Dniem Żyrafy, który przypada 21 czerwca, czyli w najdłuższy dzień w roku. Jest to nawiązanie do szyi tego sympatycznego zwierzęcia. Na mocy umowy zawartej do końca roku 2021 z Fundacją Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA, środki finansowe zapewnione przez  Hilti zostaną przeznaczone na utrzymanie żyrafy. Dzięki takim działaniom firma aktywnie uczestniczy w ochronie tego zagrożonego gatunku.

 

hilti

 

Koncentrując się na „ludziach”, Grupa Hilti zajmuje się, między innymi, kwestią zdrowia i bezpieczeństwa pracowników budowlanych. Celem jest ograniczenie długotrwałych skutków zdrowotnych spowodowanych dużym wysiłkiem fizycznym. Produkty te koncentrują się na wspieraniu i odciążaniu pracowników i rzemieślników podczas szczególnie wymagających prac fizycznych.
Aby wnieść bardziej znaczący wkład w rozwiązywanie problemów społecznych na świecie, Grupa Hilti i Fundacja Hilti będą w przyszłości jeszcze ściślej łączyć swoje działania. Projekty społeczne prowadzone przez Fundację, ze szczególnym uwzględnieniem krajów rozwijających się, będą uzupełniane przez inicjatywy członków zespołów Hilti w ich własnych krajach. W tym celu stworzono globalny program wolontariatu „Engaged Beyond Business”, który umożliwia pracownikom Hilti inwestowanie czasu i pieniędzy w lokalne projekty społeczne.

 

>> Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Hilti >>>

 

Zobacz też:

Rosną ceny materiałów budowlanych

Rentowność firm budowlanych z GPW w 2020 r.

Produkty budowlane

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in