Fabryka fundamentów farm wiatrowych Mostostal

04.05.2021

Fabryka fundamentów farm wiatrowych powstających na morzu to nowy projekt Mostostal Warszawa S.A., która w ten sposób chce wzmocnić swoją aktywność na rynku OZE.

 

Fabryka fundamentów farm wiatrowych

 

Fabryka fundamentów farm wiatrowych ma dostarczać inwestorom rozwijającym projekty morskich farm w Polsce kompleksowe, innowacyjne rozwiązanie ich posadowienia, zintegrowane z montażem i transportem turbin wiatrowych.

Propozycja Mostostal Warszawa S.A. opiera się na betonowej technologii GBS (Gravity Based Structure) z użyciem rozwiązania doków pływających, co umożliwia zintegrowany transport kompletnego zestawu, tj. fundamentu wraz z turbiną, z portu instalacyjnego bezpośrednio do miejsca docelowego na morzu. Technologia pozwala na produkcję kompletnej instalacji dla morskich farm wiatrowych na lądzie, a co za tym idzie na sprawniejszą, szybszą, bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i możliwą do zrealizowania wyłącznie przy użyciu potencjału krajowego budowę farm wiatrowych. Jak twierdzi Jorge Calabuig Ferre, wiceprezes spółki, jest to rozwiązanie korzystne cenowo.

Fabryka fundamentów farm wiatrowych oprócz oferty technologicznej będzie także produkować niezbędne elementy konstrukcji.

– Nasza oferta stanowi rozwiązanie kompleksowe. Przy wykorzystaniu potencjału krajowego chcemy zbudować fabrykę fundamentów dla turbin wiatrowych. Aby jednak przejść do fazy inwestycji, potrzebujemy odpowiednich warunków, by rozwijać krajowy potencjał offshore wykorzystując plany budowy morskich farm wiatrowych – mówi Jorge Calabuig Ferre.

 

Przeczytaj też:

Micrositing – planowanie techniczne elektrowni wiatrowych

Kierunki rozwoju nowoczesnych farm wiatrowych

Wieże turbin wiatrowych w druku 3D

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.