Apartamentowiec Tarasy Bałtyku w Gdańsku gotowy

08.06.2021

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku – jeden z wyższych gdańskich budynków mieszkalnych w pierwszej linii zabudowy od morza oraz zdobywca międzynarodowej nagrody European Property Awards w kategorii High-Rise Development – jest już gotowy.

 

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku

 

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku był budowany 3 lata. 13-kondygnacyjny budynek, przypominający w założeniu ekskluzywny statek pasażerski, powstał w gdańskiej dzielnicy Przymorze, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Reagana. Znajduje się tu 148 apartamentów o powierzchni od 43 do 166 m² oraz 10 lokali usługowych na parterze.

Ekspozycja budynku na park i morze od strony wschodniej zainspirowała projektantów z BJK Architekci do zaprojektowania dużej ilości przeszkleń na pełną wysokość pomieszczeń. Wyzwanie stanowiła elewacja północna, gdzie jest mniejsza ilość okien przy zwartej bryle od strony skrzyżowania ulic. Wykorzystano tam okładziny szklane w pasach okien, aby uzyskać wrażenie lekkości.

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku z wyróżniającymi go uskokami od strony południowej pozwolił w pełni udostępnić walory widokowe tej części Gdańska. Unikatowy kształt bryły, przypominający literę „L”, otworzył inwestycję na nadmorski park i morze, dzięki czemu twórcom udało się osiągnąć niepowtarzalne widoki praktycznie z każdej kondygnacji budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstały też tarasy o powierzchni do 76 m².

 

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku

 

W apartamentowcu dostępne są takie udogodnienia, jak np. strefa fitness z saunami, sala klubowa oraz wewnętrzne patio ze starannie zaprojektowaną zielenią i oświetleniem. Kolejne atuty to podświetlane, przeszklone, panoramiczne windy z widokiem na morze i morenowa wzgórza, a także całodobowa ochrona oraz nowoczesny system monitoringu obiektu. Uwagę zwraca też wysmakowana aranżacja dwukondygnacyjnego lobby o wysokości ponad 6,5 m, z miejscem spotkań na antresoli, na którą prowadzą spiralne schody. Wnętrze wykończone jest drewnem, kamieniem oraz lustrami. Zastosowano też elementy artystycznego wzornictwa, np. zawieszane siedziska w formie obręczy.

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku ma też szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach, wypełnione roślinnością patio ze strefą wypoczynku lub spotkań dla mieszkańców, panele fotowoltaiczne, stację ładowania i indywidualne gniazda przy wybranych stanowiskach umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych oraz 100% oświetlenia LED czy retencjonowanie wód opadowych.

 

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku

 

Sąsiednie działki zostaną zaaranżowane na starannie zaprojektowane tereny zielone, stanowiące przedłużenie miejskich terenów zielonych. Obszar 2500 m² zostanie obsadzony drzewami oraz krzewami. Planowane jest także wykonanie ogólnodostępnych obiektów małej architektury.

 

Apartamentowiec Tarasy Bałtyku

 

Tarasy Bałtyku zdobyły nagrodę Best Residential High-Rise Development Poland oraz dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR i tym samym znalazły się wśród najlepszych inwestycji w Europie. Jury konkursu, w skład którego weszło 80 międzynarodowych, niezależnych ekspertów, szczegółowo oceniało m.in.: jakość wykonania projektu, jego lokalizację i oryginalność architektury, bezpieczeństwo, a także rozwiązania chroniące środowisko i użyte innowacje.

Deweloperem obiektu jest Grupa ALLCON. Ceny apartamentów zaczynają się od 680 000 zł za m². Na najwyższym piętrze znajdują się luksusowe penthousy, a najdroższy z nich kosztuje ponad 4 mln zł.

 

Przeczytaj też:

Tarasy Bałtyku – jedna z najlepszych inwestycji w Europie

Osiedle Oliva Koncept w Gdańsku gotowe

Sol Marina – luksusowy kompleks w Gdańsku

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in