Osiedle Oliva Koncept w Gdańsku gotowe

26.01.2021

Osiedle Oliva Koncept w Oliwie w Gdańsku zostało ukończone. Cechuje je ciekawa architektura oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.

 

Osiedle Oliva Koncept

 

Osiedle Oliva Koncept klasy Premium położone jest w jednej z najstarszych dzielnic Gdańska – Oliwie, której historia sięga XII wieku. Położona na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego nie jest dzielnicą intensywnie się rozbudowującą. Powstaje tu stosunkowo niewiele inwestycji, a deweloperzy tworzą z reguły niewielkie i niskie budynki.

Osiedle Oliva Koncept składa się 6 kameralnych budynków mieszkalnych, 3- i 4-kondygnacyjnych, w których znajduje się łącznie 67 apartamentów o powierzchni od 41 do 123 m² oraz 1 lokal usługowy o powierzchni 28 m².

 

Osiedle Oliva Koncept

 

Na uwagę zasługuje wykończenie obiektów – już sama elewacja wpisuje się dobrze w krajobraz Oliwy i współgra z lokalną architekturą. Ponadto projektanci wykorzystali system odprowadzania wody deszczowej – Galeco BEZOKAPOWY, dzięki któremu można ukryć rury spustowe w warstwie elewacji.

Jej oryginalny charakter uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu szlachetnych płytek klinkierowych o dwóch grubościach, które zamontowano pionowo. Dzięki temu praktycznie niespotykanemu rozwiązaniu powstał niezwykły efekt 3D światłocienia na elewacji. Pozostałe elementy uzupełniono płytą włókno-cementową – mówi Piotr Paciorkowski, kierownik Działu Inwestycji w Budner Inwestycje Sp. z o.o.

 

Osiedle Oliva Koncept

 

 

Wszystkie mieszkania na osiedlu mają duże przesuwne okna drewniano-aluminiowe. Apartamenty wyposażono także w szereg nowoczesnych technologii SMART. System domu inteligentnego w standardzie umożliwia zdalne sterowanie wybranymi urządzeniami, np. elektrycznymi roletami zewnętrznymi czy systemem ogrzewania. Dużą wagę przyłożono też do kwestii bezpieczeństwa. Zamontowano antywłamaniowe drzwi wejściowe, system wideodomofonowy z możliwością podglądu z panelu LCD w mieszkaniu oraz nowoczesny alarm, który wykrywa wyważenie okien oraz wybicie szyb. Pod budynkami zlokalizowane zostały hale garażowe, których bramy otwierane są za pomocą pilota lub smartfonu. W nich znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca do przechowywania rowerów.

Budowa osiedla rozpoczęła się w 2019 roku, a za projekt odpowiedzialne było biuro architektoniczne Arch-Deco z Gdyni.

 

Przeczytaj też:

Budowa Oliva Koncept w Gdańsku

Sol Marina – luksusowy kompleks w Gdańsku

Foresta – kameralne osiedle w Gdańsku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in