Sol Marina – luksusowy kompleks w Gdańsku

21.01.2021

Sol Marina to inwestycja powstająca nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, która obejmie w sumie 400 apartamentów oraz pokoi hotelowych.

 

Sol Marina

 

Kompleks Sol Marina zlokalizowany jest w nadmorskiej części Gdańska, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku i zaledwie 500 m od Wyspy Sobieszewskiej. Trwa pierwszy etap inwestycji, a do sprzedaży trafiło 130 pokoi condohotelowych o powierzchni od 22 do 32 m². Będą się one znajdować w 11-kondygnacyjnym budynku, którego elewacja kształtem przypominać będzie rozpostarty żagiel. Przy samym kompleksie znajdzie się marina. Każdy z apartamentów zostanie w pełni wykończony i wyposażony z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Aranżacja wnętrz ma nawiązywać do lokalnej architektury. Przynależące do lokali przestronne balkony zapewnią widok na marinę oraz okoliczną dziką przyrodę malowniczego nabrzeża Martwej Wisły i Wyspy Sobieszewskiej.

W dominującym na terenie całego kompleksu Sol Marina 11-kondygancyjnym budynku znajdzie się komfortowa strefa rekreacyjna z basenem, z którego będzie się roztaczał widok na marinę. W obiekcie powstaną także m.in.: lobby z recepcją, restauracja, gabinety SPA, sala fitness i centrum konferencyjno-biznesowe.

Ceny kompletnie wyposażonych i luksusowo wykończonych lokali zaczynają się od ok. 16,6 tys. zł netto za metr kwadratowy powierzchni.

Oddanie obiektu hotelowego do użytkowania planowane jest na I kwartał 2023 roku.

 

Złożona z trzech etapów inwestycja Sol Marina przewiduje powstanie łącznie ponad 400 apartamentów oraz pokoi hotelowych. Aktualnie, w ramach budowanego od 2019 roku etapu I, powstają 92 luksusowe lokale o powierzchni od 30 do 85 m², których oddanie do użytku planowane jest już na II kwartał 2021 roku.

Inwestorem kompleksu jest Dekpol Deweloper. Funkcję generalnego wykonawcy pełni Dekpol Budownictwo. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Ideograf Pauliny Czurak.

 

Czytaj także: Hotel Baltic Wave z panoramicznym basenem

Hotel przy lotnisku Heathrow od Radisson. ZDJĘCIA

Najwyższy hotel modułowy na świecie

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in