Hotel przy lotnisku Heathrow od Radisson. ZDJĘCIA

10.12.2020

Hotel przy lotnisku Heathrow to nowa londyńska inwestycja Radisson i Radisson RED. Gości wita przy recepcji połyskujący głębokim, czerwonym kolorem Mini Cooper.

 

Hotel przy lotnisku Heathrow

 

Hotel przy lotnisku Heathrow marek Radisson i Radisson RED to kolejny zagraniczny projekt krakowskiej pracowni Iliard Architecture & Interior Design. Architekci zaprojektowali w nim wszystkie przestrzenie wspólne – strefy wejścia, recepcji, lobby, dwie restauracje, bar oraz dwie strefy konferencyjne.

 

Hotel przy lotnisku Heathrow

 

Przy projektowaniu zadbano o tzw. RED signature – element mający wzbudzić ciekawość i pozytywne skojarzenia, nawiązujący jednocześnie do lokalizacji hotelu. Jak mówią architekci z Iliard, odnalezienie odpowiedniego kandydata dla londyńskiego obiektu nie było proste. Wybór padł w końcu na małą klasykę angielskiej motoryzacji. Przy recepcji postawiono połyskującego głębokim, czerwonym kolorem Mini Coopera. Oprócz pełnienia funkcji czysto estetycznej, bagażnik samochodu ma służyć jako „welcome corner”, czyli miejsce, gdzie serwowane będą powitalne przekąski dla hotelowych gości. W nowym hotelu przy lotnisku Heathrow jest prawie 900 pokoi o różnych standardach i stylach wykończenia.

 

Hotel przy lotnisku Heathrow

 

Największym wyzwaniem tego projektu było zmierzenie się z konwersją istniejącego wcześniej w tym miejscu hotelu w dwie marki – Radisson i Radisson RED. Zadaniem projektantów było połączenie estetyki tych dwóch konceptów w spójną całość w przestrzeniach ogólnodostępnych – prostoty wystroju Radisson i ekskluzywnych wnętrz marki RED. Ważną inspiracją przy projektowaniu była zasada „share & connect”, którą kieruje się marka Radisson RED.

 

 

Prace koncepcyjne nad londyńskim hotelem rozpoczęły się w lutym 2019 r., a roboty budowlane zaczęto w I kwartale 2020 r. Zbiegło się to z ogłoszeniem światowej pandemii. W związku z wprowadzanymi restrykcjami projektanci, wspólnie z inwestorem, zmuszeni byli do zweryfikowania pewnych elementów pierwotnej aranżacji. M.in. wyznaczono linie kolejek i poruszania się osób, rozmieszczono panele rozdzielające z plexi starając się, aby ich forma i wykończenie były dopasowywane do estetyki wnętrz. Dla pracowni Iliard był to też pierwszy tak duży i ważny projekt, którego nadzór autorski realizowali praktycznie w całości on-line.

Hotel przy lotnisku Heathrow został oddany do użytku w czerwcu 2020 r.

 

Przeczytaj też: Najwyższy hotel modułowy na świecie

Pietryna 40 – nowy hotel w Łodzi. ZDJĘCIA

Nova Silesia – nowy projekt biurowo-hotelowy w Katowicach

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in