Pietryna 40 – nowy hotel w Łodzi. ZDJĘCIA

24.07.2020

Pietryna 40 to hotel, który powstanie z połączenia budynku starej kamienicy i dobudowanej nowoczesnej części. Wystrój wnętrz nawiązywać będzie do historii Łodzi i klimatu ulicy Piotrkowskiej. 

 

Trwają prace nad ukończeniem nowego hotelu przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Projekt inwestycyjny nazwano roboczo Pietryna 40. Frontowy budynek hotelu powstał w 1873 roku, a mieszkała w nim rodzina Silbersteinów, która należała do grupy najzamożniejszych mieszkańców Łodzi. Po 1925 r. kamienica służyła jako siedziba m.in. sklepu Gazowni Łódzkiej, słynnego sklepu z aparatami fotograficznymi Morgensterna, a następnie sklepu ze sprzętem radiowym. W ostatnich latach mieściła się tu Pijalnia Piwa „Warka”. Budowa kompleksu hotelowego rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku. W lipcu 2020 roku prace budowlane są na półmetku, w trakcie budowy jest nowa część hotelu. Zakończenie zaplanowano na czerwiec 2021 roku.

 

 

 

 

Dlaczego projekt nazwano „Pietryna 40”? Intencją pomysłodawców jest, aby nazwa była tutejsza, nawiązywała do lokalnej terminologii, wedle której Piotrkowska zdrobniale określana jest Pietryną. Czas pokaże czy będzie to finalna nazwa hotelu.

Sprawdź też:

Hotel Pietryna 40 – charakterystyka

Ogólny metraż hotelu wynosi 3400 m2, co obejmuje również zabytkową drewnianą galerię oficyny (zabudowany ze wszystkich stron balkon) i szklaną werandę w podwórku, w której znajdować się będzie jadalniana część restauracji. Standard hotelu to 3 gwiazdki. Wewnątrz znajdzie się 61 pokoi, w tym dwa apartamenty o powierzchni ok. 55 m2, a także siłownia, restauracja, lobby oraz sale konferencyjne. W podziemiach zaprojektowano dodatkową powierzchnię klubowo-barową. Recepcja powstanie od frontu kamienicy.

 

 

Nowe inwestycje w początkowym odcinku ul. Piotrkowskiej

Pietryna 40 nie jest jedyną inwestycją w tej części Łodzi. Kończy się (lipiec 2020 r.) budowa Hotelu Hampton Piotrkowska, który znajduje się tuż przy al. Piłsudskiego, remontowany jest Hotel Grand, zmieniają się okolice pl. Wolności. W tym rejonie realizowane są też inwestycje mieszkaniowe, dzięki którym Łódź zyska ponad 300 nowych apartamentów w ścisłym centrum.

Urząd Miasta Łodzi

Sprawdź: Plac Wolności w Łodzi będzie… zielony

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in