Hotel Baltic Wave z panoramicznym basenem

02.12.2019

Hotel Baltic Wave będzie jednym z najwyższych i najbardziej luksusowych budynków w Kołobrzegu, z wyróżniającym go basenem panoramicznym typu infinity-edge.

 

 

Hotel Baltic Wave, w którym apartamenty są dostępne w systemie condo, realizowany jest przy ul. Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki w Kołobrzegu, 200 m od plaży. Na działce o powierzchni 6762 m² powstanie budynek z 14 kondygnacjami, a jego wysokość wyniesie ok. 50 m. Powierzchnia całkowita obiektu będzie miała 44 367 m², a użytkowa – 40 907 m². W hotelu znajdzie się 468 apartamentów o powierzchni 29–130 m² oraz udogodnienia, takie jak panoramiczny basen typu infinity-edge, kryty kompleks basenowy, strefa spa&wellness, bar i kawiarnia widokowa, restauracje oraz centrum konferencyjne.

 

Na budowie Hotelu Baltic Wave

Stan na grudzień 2019 r.: wykonano prace przygotowawcze do budowy Hotelu Baltic Wave – ogrodzenie terenu, wytyczenie geodezyjne inwestycji w terenie, niwelację terenu i przyłącza infrastruktury technicznej, a także zorganizowano zaplecze budowy. Wykonawca realizuje prace ziemne związane z budową kondygnacji podziemnych, na których będzie znajdował się garaż, kryty kompleks basenowy, kręgielnia, zaplecze techniczne oraz część konferencyjna hotelu. Obwodowe ściany kondygnacji podziemnych w systemie tzw. ścian szczelinowych, wykonuje Soletanche Polska Sp. z o.o. (zaawansowanie prac – 70%). Wykop pod garaże podziemne i płytę fundamentową posadowioną ponad 12 m pod poziomem terenu realizuje jako generalny wykonawca Silvernix Sp. z o.o. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Za realizację inwestycji odpowiada spółka Baltic Wave Sp. z o.o. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2021 r.

 

 

W lipcu 2021 r. pakiet kontrolny spółki Baltic Wave Sp. z o.o., odpowiadającej za realizację inwestycji, został przejęty przez MA Investment Sp. z o.o., której prezesem jest Marcin Antczak. Finansowanie transakcji zostało pozyskane poprzez emisję obligacji we współpracy z firmą doradczą Upper Finance Investment. Dalsze prace budowlane będą prowadzone przez FB Antczak, pełniącą od lipca funkcję generalnego wykonawcy. Projekt jest realizowany w formule apartamentów hotelowych z wynajmem bezobsługowym. Za sprzedaż apartamentów i marketing całej inwestycji odpowiada firma Vacation Investments.

 

Przeczytaj też:

Na Grano Hotels w Gdańsku zawisły wiechy

Pierwszy polski hotel Occidental powstanie w Poznaniu

Zapach Lasu – nowy obiekt SPA w Karwicy

Waterfront w Gdyni w rozbudowie

Sprawdź: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.