Waterfront w Gdyni w rozbudowie

26.03.2021

Waterfront w Gdyni wkracza w drugi etap budowy. W jego ramach powstaną 4 budynki, w których znajdzie się łącznie 45 000 m².

 

Waterfront

 

II etap Waterfront zostanie wybudowany przy ul. Hryniewickiego w Gdyni, w sąsiedztwie Skweru Kościuszki. Inwestycja jest kontynuacją oddanego do użytku w 2015 r. pierwszego etapu Waterfront – dwóch budynków o funkcjach biurowo-hotelowych zlokalizowanych bezpośrednio przy Nadbrzeżu Prezydenta. Istniejąca zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 000 m² powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. W ramach rozpoczynającego się procesu budowlanego wzdłuż pierzei ul. Waszyngtona powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14 500 m² oraz usytuowane tuż za nimi dwa budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 lokali mieszkalno-usługowych. Sprzedaż mieszkań zostanie uruchomiona po zakończeniu budowy, a wszystkie lokale zostaną oddane w standardzie „gotowe do zamieszkania”.

 

Waterfront

 

Ze względu na skalę planowanego projektu, jego realizacja będzie etapowana. Prace rozpoczną się od zabudowy fragmentu działki od strony ul. Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ul. Jana Pawła II, a w dalszej kolejności – terenu bezpośrednio sąsiadującego ze Skwerem Kościuszki, gdzie w przeszłości funkcjonowało centrum Gemini.

Cała inwestycja obejmie realizację czterech budynków z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 45 000 m².

Najprawdopodobniej z rocznym opóźnieniem rozpocznie się realizacja ostatniej części projektu, w ramach której powstanie kolejny budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino z ośmioma salami projekcyjnymi. Ważnym elementem zabudowy jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer. Całość uzupełni zieleń miejska. Projektowanie tej części kompleksu zostanie zakończone w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Waterfront

 

Deweloperem inwestycji jest Vastint Poland. Generalnym wykonawcą pierwszej części drugiego etapu kompleksu została firma Budimex SA. Wykonawca planuje rozpoczęcie zasadniczych prac budowlanych w maju 2021 r. Zakończenie inwestycji przewidziano w 2023 r. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia JEMS Architekci.

 

Czytaj także: Pierwszy etap Gdynia Waterfront oddany do użytku

Budynek K2 w Gdyni – zawieszenie wiechy

Rezydencja Plac Kaszubski – nowy apartamentowiec w Gdyni

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in