Pierwszy etap Gdynia Waterfront oddany do użytku

17.06.2015

Zakończono realizację pierwszego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront, który powstał pomiędzy wieżowcem Sea Towers a Skwerem Kościuszki na nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni.

Oddany do użytku na początku czerwca zespół dwóch budynków o funkcji biurowo-hotelowej dostarczył 20 000 m2 z planowanych 90 000 m2 powierzchni najmu. Budynek biurowy przeznaczony jest na siedzibę banku PKO BP, zaś czterogwiazdkowy hotel funkcjonuje pod marką Marriott Courtyard.

Budynek biurowy ma 11 kondygnacji i jest o dwa piętra wyższy od hotelu. Konstrukcja obiektu, a w szczególności niestandardowa na rynku polskim rozpiętość stropów oraz brak elementów konstrukcyjnych na poszczególnych piętrach, pozwala na swobodną aranżację wewnątrz. Dodatkowe funkcje rozmieszczone na parterze, tj. oddział banku oraz kawiarnia będą dostępne zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców miasta.

 

 

Marriott Courtyard, którego operatorem jest firma Scandinavian Hospitality Management, został otwarty na początku czerwca br. Hotel nastawiony jest głównie na gości biznesowych, którzy mają do dyspozycji 200 pokoi i centrum konferencyjne z dziewięcioma salami, z których największa może pomieścić 470 osób. Goście mogą także korzystać z siłowni oraz baru i restauracji.

W podziemiach kompleksu znajduje się wspólna dla obu budynków jednokondygnacyjna hala garażowa na 120 miejsc parkingowych, wyposażona również w szatnie i prysznice dla rowerzystów.

 

 

Budynki kompleksu Gdynia Waterfront kryją pod fasadą szereg nowoczesnych technologii kontrolowanych przez dwa systemy inteligencji budynkowej: KNX (system integrujący sterowanie i nadzór urządzeń) oraz BMS (system zarządzania budynkiem). Na uwagę zasługuje fakt, że system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących wykorzystuje wodę morską do chłodzenia, zaś zamontowane w budynkach windy mają napęd z funkcją zwrotu energii. Technologia „Clean Drive” zmniejsza wykorzystanie energii o około 30%, a odzyskana przez napędy dźwigów moc jest bezpośrednio przesyłana do sieci elektrycznej zasilającej budynki.

Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint, należącą do Grupy Inter IKEA, która także zarządza nowo wybudowanym kompleksem.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.