Budynek K2 w Gdyni – zawieszenie wiechy

18.03.2021

Budynek K2 w Gdyni po niespełna 14 miesiącach od rozpoczęcia realizacji osiągnął stan surowy. Jego ukończenie zaplanowano na koniec 2021 r.

 

Budynek K2

 

Pod koniec lutego 2021 r. zakończono prace konstrukcyjne na ostatniej z sześciu kondygnacji biurowca przy ul. Kieleckiej 2 w Gdyni. Budynek K2 osiągnął tym samym maksymalną wysokość 25 m. Fakt ten został uhonorowany zawieszeniem tradycyjnego drzewka wiechy na szczycie konstrukcji.

Budynek K2, który swoją formą nawiązuje do architektonicznej tradycji modernizmu gdyńskiego, powstaje na skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ulicą Śląską. To kameralny obiekt, który będzie miał 11 400 m² nowoczesnej powierzchni biurowej, stylowe lobby ze strefami pracy i spotkań oraz 138 miejsc parkingowych znajdujących się na dwupoziomowym parkingu podziemnym. Powstaną także miejsca postojowe dla rowerów na zewnątrz budynku oraz szatnie z prysznicami w hali garażowej.

 

Budynek K2

 

Inwestycja jest realizowana zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa oraz wymogami certyfikacji LEED. W projekcie zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań i przewidziano użycie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych, zapewniających ponadprzeciętny standard przestrzeni biurowej oraz podwyższoną wydajność w zakresie zużycia energii elektrycznej i wody, a także dostępu do światła dziennego i kontroli jakości powietrza.

– Nowoczesna i innowacyjna prefabrykowana konstrukcja biurowca K2 zapewni przyszłym użytkownikom pełną swobodę aranżacji wnętrz, natomiast zastosowane rozwiązania techniczne – wysokie parametry środowiska pracy – mówi Robert Gołąb, kierownik projektu w CFE Polska.

Budynek jest położony w bardzo dobrej lokalizacji zapewniającej dogodny dostęp do komunikacji publicznej – tuż obok stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Wzgórze Św. Maksymiliana i pętli autobusowej.

Ukończenie inwestycji zaplanowano na końcówkę 2021 r., natomiast pierwsi najemcy powinni się wprowadzić już w połowie 2022 r. Deweloperem jest Vastint Poland. Generalnym wykonawcą biurowca jest firma CFE Polska. Budynek zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski.

 

Przeczytaj też: K2 – nowy biurowiec na mapie Gdyni

Sceneria Parkowa – kameralne osiedle w Gdyni

Największe biurowce w Krakowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.